• Dziś /-2°
  • Jutro /0°
  • Pojutrze /2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 83 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Zamiast z telewizorem w prezencie, możesz zostać z ogromnymi ratami

16 listopada 2022, 09:22
fot. iStock
Tomasz Gierczak, który prowadzi obecnie bezpłatne porady konsumenckie ostrzega przed firmą, która organizuje pokaz w czwartek 17 listopada w jednej z restauracji w Gorzowie. Podczas takich spotkań często dochodzi do łamania przepisów prawa, zwłaszcza w przypadkach kiedy klientami są starsze osoby. Tym razem organizatorzy pokazu kuszą mieszkańców Gorzowa prezentami w postaci telewizorów. Jednak w rzeczywistości gorzowianie, zamiast nowego telewizora mogą zostać z ratami na kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

W ostatnich dniach do mieszkańców Gorzowa dzwonią osoby, które zapraszają na pokaz sprzętów domowego użytku oraz służących zdrowiu. Organizatorzy pokazu kuszą gorzowian prezentem w postaci... bezpłatnego otrzymania telewizora. Spotkanie ma się odbyć w czwartek 17 listopada o godz. 10 w Restauracji Radosna w Gorzowie. - Dostałam telefon, że dostanę telewizor i mam się udać w czwartek do Radosnej na promocję – mówi pan Zbigniew, mieszkaniec Gorzowa.

jeżeli dostałeś/dostałaś takie zaproszenie, to pod żadnym pozorem nie skorzystaj z niego. Przed czym zresztą ostrzega miejski rzecznik praw konsumentów w Gorzowie oraz były rzecznik konsumentów Tomasz Gierczak, który prowadzi obecnie bezpłatne porady konsumenckie.

- Kolejny pokaz, mieszkańcy piszą do mnie, że oferują darmowe telewizory za udział w spotkaniu. Poprzednim razem oferowali darmowe tablety, na miejscu okazało się, że są to plastikowe tablety-zabawki. Rzeczywistym celem spotkania jest sprzedaż drogich produktów i usług. Z przebiegu podobnych spotkań wynika, że zamiast darmowych prezentów w postaci telewizora, tabletu czy kamery, uczestnicy otrzymują do podpisania niekorzystne umowy na wielotysięczne kwoty – komentuje Tomasz Gierczak, prowadzący bezpłatne porady konsumenckie.

Dlatego, jeżeli otrzymaliście takie zaproszenie, to nie skorzystajcie z niego. Ostrzeżcie również swoich bliskich przed „promocjami”. Natomiast jeżeli wy lub wasi bliscy, podpiszcie umowę na pokazie, pamiętajcie, że możecie od niej odstąpić w terminie 14 dni kalendarzowych.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości