Wiadomości

I Ty możesz zostać św. Mikołajem psiaków ze schroniska

12 listopada 2022, 16:41
fot. Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom „Azyl”
Po raz szósty schronisko „Azorki” w Gorzowie organizuje akcję „Świąteczna paczka dla schroniaczka” w ramach której każda chętna osoba może wcielić się w św. Mikołaja i obdarować prezentem jednego z podopiecznych schroniska. Każdego dnia „Azorki” udostępniają list napisany w imieniu swoich psiaków, w którym opisują czego potrzeba aktualnie danemu czworonogowi. Zbiórka jest prowadzona do piątku 16 grudnia.

Każdy z nas może zostać św. Mikołajem i to takim, który obdaruje podopiecznych gorzowskiego schroniska dla bezdomnych psów „Azorki”. Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom „Azyl”, które zarządza schroniskiem organizuje po raz szósty akcję „Świąteczna paczka dla schroniaczka”. W ubiegłym roku psiaki ze schroniska zostały dosłownie zasypane prezentami o czym portal gorzowianin.com informował w artykule „Schronisko w Gorzowie zasypane prezentami od Mikołajów”.

Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom „Azyl” liczy również, że i w tym roku los bezdomnych zwierząt nie będzie obojętny ludziom dobrego serca. O co chodzi w akcji? - Każdego dnia udostępniamy listy do św. Mikołaja pisane w imieniu naszych podopiecznych. W każdym z nich znajdziecie szczegółowe informacje o tym co najlepiej umieścić w paczce i czego dany psiak potrzebuje najbardziej. Jeżeli zdecydujecie, że zostajecie Mikołajem dla tego psiaka, bardzo prosimy o informację pod postem z listem. Przygotujemy również punkty zbiórek, do których będziecie mogli zawieźć przygotowane dla psiaków paczki. Jeśli macie jakieś pytania/wątpliwości odnośnie zakupów, np. rozmiary obroży, kubraków, śmiało pytajcie. Wolontariusz, który pomagał w pisaniu listu chętnie odpowie na wasze pytanie – podkreśla Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom "Azyl".

Zbiórka paczek potrwa do piątku 16 grudnia. Natomiast w niedzielę 18 grudnia wszystkie merdające ogonki poczują magię świąt i otrzymają swoje paczuszki.

Poniżej prezentujemy pierwsze dwa listy napisane przez pracowników schroniska Azorki w imieniu swoich podopiecznych. Więcej listów znajdziesz w wydarzeniu „Świąteczna Paczka dla Schroniaczka | Edycja VI | Zostań Świętym Mikołajem”.

 

„Drogi Mikołaju. To ja Dunkan ID 3276. Znasz mnie dobrze, bo to już mój szósty list do Ciebie z tego miejsca. W schronisku mieszkam od 8 lat i wiem, że to tu dożyje swojego kresu... Jestem już staruszkiem ale nadal mój stosunek do ludzi nie uległ zmianie... Dobrze wiesz, że to nie ja jestem zły... To mnie kiedyś ktoś ogromnie skrzywdził... I dlatego jest jak jest, nic już na to nie poradzę. Chciałbym Cię prosić o duuuuży worek suchej karmy Brit Senior a jak uniesiesz to nawet dwa. Puszki Rocco Senior też bardzo mi się przydadzą. Z wiekiem bardzo chudnę... A zimy na dworze nie są łatwe, gdy się nie ma zapasu tłuszczyku. Mam też coraz większe problemy z biodrami, dlatego jeśli możesz dorzuć do mojej paczki suplementy na stawy Aniflexi lub Synoquin, dzięki nim dłużej będę mógł chodzić o własnych siłach. Mam nadzieję, że moje prośby nie są zbyt wygórowane... I że znajdzie się na to miejsce w Twoich saniach. Dziękuje, że mogę do Ciebie napisać. Z niecierpliwością będę czekał na wszystko co zechcesz mi przynieść”.
„Witaj Święty Mikołaju, jestem Maksiu. Mój numerek schroniskowy to ID 46651. Tylko tak Ci o tym mówię, żebyś czasem się nie pomylił... Jestem 6-latkiem. W schronisku mieszkam od 2017 roku. Myślę, że przez to, że nie zawsze bywam miły w stosunku do ludzi, nikt nie chce mnie zabrać do domu... Bardzo chciałbym się zmienić, ale ciężko mi idzie... Nie jestem złym pieskiem, naprawdę, uwierz mi. Wychodzę na spacery, ale tylko z nielicznymi ludźmi... Nie każdego lubię. Eh, może niektóre pieski się po prostu nie zmieniają...? Najbardziej boli mnie to, że jestem niczyj... Kochany, Mikołaju. Święta to cudowny czas... i spełniają się cuda. Może sprawisz jakiś cud i dla mnie? Marzę o domu...Prawdziwym... Jeśli nie da się szybko tego cudu dokonać, to chociaż daj mi prezent gwiazdkowy, żeby nie było mi smutno, kiedy inne pieski dostaną coś fajnego, a ja nie... Poproszę o duuuużo: suchej karmy, takiej dobrej jakości, bo muszę być zdrowy, np. Brit, Fitmin, Purizon, Arion, Josera, Wiejska Zagroda, Alpha Spirit. karmy mokrej: Rocco, Dolina Noteci, John Dog, Animonda itp., suplementów na stawy (AniFlexi, Arthrovet, Synoquin) i takich, co wzmocnią (np.VetAnimex), smakołyków do gryzienia (OPRÓCZ kości, bo to SZKODZI). Będę szczęśliwy z kurzych łapek, miekkich paseczków drobiowych, płucek i innych dobrych ciasteczek. Długiej taśmy spacerowej, żeby móc bieeeegać do woli, tabletki na wstrętne kleszcze Simparica dla piesków o masie od 20 do 40 kg. Dziękuję Ci z całego serca, Twój Maksiu. Ps. Obiecuje, że stanę się lepszyp pamiętaj o nas, pieskach bezdomnych".
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości