• Dziś 25°/17°
  • Jutro 28°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7
Wiadomości

Łopaty poszły w ruch. Rodziny posadziły drzewka dla swoich dzieci [zdjęcia]

11 listopada 2022, 13:09
W Święto Niepodległości 105 rodzin z Gorzowa wraz ze swoimi bliskimi posadziło drzewka z okazji narodzin ich pociech. Drzewka zostały posadzone na Polu Golfowym Zawarcie, natomiast rodzice otrzymali drewnianą tabliczkę z imieniem dziecka do powieszenia na drzewie oraz certyfikat na pamiątkę.

W piątek 11 listopada w Święto Niepodległości w Gorzowie została przeprowadzona akcja "RośnijMy razem", która poległa na posadzeniu drzewka przez świeżo upieczonych rodziców. Warunkiem w akcji było to, aby dziecko urodziło się w 2021 lub 2022 roku. Drzewka zostały posadzone na Polu Golfowym Zawarcie w Gorzowie.

- Do akcji zgłosiło się aż 105 rodzin z Gorzowa. Każda rodzina otrzymała sadzonkę oraz tabliczkę z imieniem dziecka. Po zakończeniu sadzenia, rodzice odebrali certyfikat uczestnictwa oraz słodki upominek od partnera akcji, gorzowskiej piekarni - mówi Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa.

Rodzice i dziadkowie, którzy wzięli udział w akcji byli zachwyceni pomysłem i podkreślali, że dzięki temu, posadzone drzewo będzie rosło wraz z ich pociechami. - Super, sprawa. Jestem babcią i przyjechałam do Gorzowa aż z Wałbrzycha, aby uczestniczyć w sadzenia drzewka dla mojego kochanego wnuka. Za 30-40 lat będzie mógł tutaj przyjść już razem ze swoimi dziećmi i pokazać, że rośnie tutaj jego drzewo – opowiada jedna z uczestniczek sadzenia drzew. - Świetna inicjatywa z którą spotkałam się pierwszy raz. Do tego fajny sposób na świętowanie niepodległości. Razem z naszą Hanią posadziliśmy drzewko i będziemy tutaj przyjeżdżać, aby patrzeć jak nasze drzewko rośnie – podkreśla pani Magda, mieszkanka Gorzowa.

Dzięki akcji "#RośnijMY razem" Gorzów dołącza do innych polskich miast, w których rodzice mają możliwość symbolicznie uczcić narodziny swoich pociech. Podobne akcje od kilku lat, we współpracy z Lasami Państwowymi, realizowane są m.in. we Wrocławiu, Poznaniu, Szczecinie, Elblągu i Katowicach.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości