Wiadomości

Wykonawca wybrany. Czas na projekt tanich mieszkań na wynajem w Gorzowie

20 stycznia 2023, 10:04, red
fot. Gorzowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego
Gorzowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego rozstrzygnęło właśnie przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej budowy budynku wielorodzinnego przy ul. Przemysłowej i Prostej w Gorzowie. W nowych blokach mają znaleźć się tanie mieszkania na wynajem.

Już w 2021 roku Gorzowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zapowiadało, że chce wybudować mieszkania na wynajem w ramach inwestycji "Budowa kompleksu mieszkaniowego u zbiegu ul. Przemysłowej i Prostej" o czym portal gorzowianin.com informował w artykule "W Gorzowie zostaną wybudowane mieszkania na... wynajem". Według pierwotnych założeń, pierwszy etap inwestycji miał rozpocząć się w I kwartale 2022, a drugi etap w III kwartale 2023 roku, tak aby cała inwestycja zakończyła się w czerwcu 2025 roku.

Jednak nic z tych planów nie wyszło, bo trzy poprzednie przetargi na przygotowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej zakończyły się fiaskiem. Czwarty przetarg został ogłoszony w grudniu 2022 roku. Jak się okazało, do postępowania zgłosiło się aż sześć firm. Budżet na ten cel to 400 tys. zł.

Po miesiącu analiz i wezwania do złożenia dodatkowych dokumentów, Gorzowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego w końcu rozstrzygnęło przetarg i wybrało wykonawcę. Przygotowaniem dokumentacji projektowo-kosztorysowej zajmie się Przedsiębiorstwo Usług Projektowo Inwestycyjnych PLAN z Zielonej Góry za kwotę 442 tys. 800 zł.

- Wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu, nie zachodzą wobec niego podstawy do wykluczenia z udziału w postępowaniu, oferta jest ważna i nie podlega odrzuceniu, oferta uzyskała najwyższą liczbę punktów, zgodnie z kryteriami i wymaganiami określonymi w Specyfikacji Warunków Zamówienia - czytamy w uzasadnieniu rozstrzygnięcia przetargu.

Umowa z wykonawcą zostanie podpisana jeszcze w styczniu. Tym samym firma będzie miała 5 miesięcy od dnia podpisania umowy na przygotowanie dokumentacji. Następnie GTBS ogłosi przetarg na roboty budowlane. Tym samym pierwsze prace przy budowie będą mogły ruszyć w drugiej połowie 2023 roku.

Tanie mieszkania na wynajem w Gorzowie

Inwestycja zakładała budowę dwóch budynków przy ul. Przemysłowej i Prostej w Gorzowie, w których znajdą się łącznie 93 mieszkania oraz 3 lokale handlowo-usługowe. W nowych blokach mają znaleźć się tanie mieszkania na wynajem.

Żeby móc wynająć takie mieszkanie, trzeba będzie spełnić określone kryteria m.in. dochodu. Mieszkania będą przeznaczone dla osób, których nie stać na wzięcie kredytu hipotecznego na kupno mieszkania, ale zarabiają za dużo, aby ubiegać się o mieszkanie komunalne.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości