• Dziś 27°/17°
  • Jutro 27°/16°
  • Pojutrze 19°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 21 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Prace w Przemysłówce wstrzymane! Na plac budowy weszli archeolodzy

9 listopada 2022, 15:38
fot. Urząd Miasta Gorzowa
W tym tygodniu podczas prac na parterze Przemysłówki odnaleziono średniowieczną studnię. W związku z tym, na plac budowy weszli archeolodzy, a prace budowlane zostały wstrzymano. Docelowo na parterze wieżowca w centrum Gorzowa ma znajdować się Miejskie Centrum Kultury.

W budynku niskim Przemysłówki docelowo ma się znaleźć Miejskie Centrum Kultury wraz z salą widowiskowo-koncertową. Inwestycja miała być gotowa do 31 października 2022 roku, ale ten termin nie został dotrzymany. Powód? Miasto musiało wykonać projekt wykonawczy zmienny dla zadania "Modernizacja i wyposażenie obiektów kultury w Gorzowie" i ten będzie gotowy do końca listopada 2022 roku. Wszystko przez to, że parter Przemysłówki był w dużo gorszym stanie technicznym, niż przypuszczano. Nowy termin realizacji inwestycji, czyli momentu, kiedy budynek Miejskiego Centrum Kultury ma być gotowy, to dopiero grudzień 2023 roku.

Jednak inwestycja może mieć kolejny poślizg, bo prace na parterze Przemysłówki zostały właśnie wstrzymane. - Podczas prac budowlanych na parterze Przemysłówki odkryto średniowieczną studnię. Dlatego też dalsze roboty zostały wstrzymane, a na plac budowy weszli archeolodzy – mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Studnia została odkryta pod warstwą ziemi, w miejscu gdzie mieścił się skarbiec banku. Archeolodzy szacują, że pochodzi ona z XIV-XV wieku, czyli z okresu późnego średniowiecza.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości