Wiadomości

Bieg Niepodległości w Gorzowie. Zamknięty most Staromiejski i utrudnienia dla kierowców

10 listopada 2022, 13:02
fot. archiwum
W piątek 11 listopada na ulicach Gorzowa odbędzie się V Bieg Niepodległości. Uczestnicy będą mieli do pokonania dystans 11 km. Start o godz. 15.30 z Bulwaru Zachodniego, natomiast trasa biegu będzie wiodła mostem Staromiejskim i ul. Grobla. Meta również na bulwarze. To oznacza spore utrudnienia i objazdy dla kierowców i pasażerów MZK.

W tym roku przypada 104. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W piątek 11 listopada na mieszkańców Gorzowa czekają przeróżne wydarzenia kulturalno-sportowe. Nie zabraknie również uroczystości państwowych, ponieważ w tym roku Wojewódzkie Obchody Narodowego Święta Niepodległości odbędą się właśnie w Gorzowie. Więcej na temat tego, co będzie działo się w Gorzowie przeczytasz w artykule "Sprawdź, co będzie się działo 11 listopada w Gorzowie".

Jednym z tych wydarzeń będzie V Bieg Niepodległości na dystansie 11 km. Bieg rozpocznie się o godzinie 15.30 na Bulwarze Zachodnim, następnie uczestnicy pobiegną ul. Nadbrzeżną, mostem Staromiejskim, przez rondo św. Jerzego, ul. Grobla i na rondzie Grobla zawrócą, następnie pobiegną ul. Grobla, rondem św. Jerzego i mostem Staromiejskim, gdzie będzie czekała na nich nawrotka. Zawodnicy będą mieli do pokonanie 4 takie pętle. Meta będzie również na Bulwarze Zachodnim.

Na czas biegu, już od godz. 15.30 do godz. 17.30 zostaną zamknięte ulice, po których będzie prowadziła jego trasa. Przewiduje się, że zamknięcie ulic nastąpi o 15.20. To oznacza, że zamknięty zostanie most Staromiejski oraz ul. Grobla. Tym samym kierowcy i pasażerowie autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacji będą musieli liczyć się z utrudnieniami i objazdami.

W celu umożliwienia wjazdu na Zawarcie i wyjazdu z Zawarcia udostępniony zostanie w obu kierunkach przejazd z mostu Koniawskiego w ul. Mazowiecką. Ponadto autobusy komunikacji miejskiej zostaną skierowane na objazd przez ul. Trasę Nadwarciańską i most Lubuski.

ZMIANY W KURSOWANIU AUTOBUSÓW MZK

Na czas Biegu Niepodległości zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych nr 100, 101, 103, 111, 116, 125, 127.

Linie autobusowe nr 101, 111, 125 w kierunku śródmieścia od przystanku Kwiatowa pojadą ulicami (obowiązujące przystanki): Śląska, Wawrzyniaka, Mazowiecka, Most Koniawski, Kasprzaka, Trasa Nadwarciańska, Warszawska (Rondo Santockie, Muzeum), Jagiełły (Jagiełły) i od ul. Wybickiego wrócą na swoje stałe trasy. Uwaga! Linia nr 125 powraca na stałą trasę od Ronda Zgody (turbinowego).

Linie autobusowe nr 100, 103 w kierunku śródmieścia od przystanku SP-4 pojadą ulicami: Koniawska, Kasprzaka, Trasa Nadwarciańska, Warszawska (Rondo Santockie, Muzeum), Jagiełły (Jagiełły) i od ul. Wybickiego wrócą na swoje stałe trasy.

Linia autobusowa nr 127 od przystanku Skowronkowa oraz nr 116 od przystanku Rzepińska pojadą ulicami: Kasprzaka, Trasa Nadwarciańska, Warszawska (Rondo Santockie, Muzeum), Jagiełły (Jagiełły) i od ul. Wybickiego wrócą na swoje stałe trasy. Linie te kończą trasę na przystanku Jagiełły (przy Łaźni) a rozpoczynają kursy na przystanku „przy murze”.

Linie autobusowe nr 100, 103, 110, 116, 127 oraz podmiejskie obsługujące gminę Deszczno kursujące od przystanku Jagiełły w kierunku Zakanala od skrzyżowania ulic Chrobrego, Jagiełły, Wybickiego pojadą ulicami: Jagiełły (Jagiełły), Warszawska (Muzeum), Trasa Nadwarciańska (Rondo Santockie), rondo Kasprzaka, Kasprzaka, Koniawska i dalej stałymi trasami.

Linie autobusowe nr 101, 111 w kierunku pętli Śląska-Pole Golfowe od skrzyżowania ulic Chrobrego, Jagiełły, Wybickiego pojadą ulicami: Jagiełły (Jagiełły), Warszawska (Muzeum), Trasa Nadwarciańska (Rondo Santockie), rondo Kasprzaka, Kasprzaka, Most Koniawski, Mazowiecka, Wawrzyniaka, Śląska i wrócą na swoje stałą trasę.

Linia autobusowa nr 125 w kierunku Zawarcia od przystanku Góra Powstańców pojedzie ulicami: Warszawska (Muzeum) i dalej trasą jak wyżej w kierunku pętli Śląska Pole Golfowe.

W czasie funkcjonowania objazdu zawieszone będą przystanki: Towarowa, Fabryczna, Wał Okrężny, Zielona, Owcza, Woskowa Most Koniawski, Małorolnych/Cicha, Arsenał i Katedra. Linia nr 125 nie będzie obsługiwała przystanku Jagiełły.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości