• Dziś -2°/-2°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 79 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Święto Niepodległości. Co będzie się działo 11 listopada w Gorzowie?

7 listopada 2023, 10:30, Anna Kluwak
fot. Łukasz Kulczyński, Urząd Miasta Gorzowa
W sobotę 11 listopada siedziba Urzędu Miasta Gorzowa zostanie oświetlona biało-czerwonymi barwami. Z okazji Święta Niepodległości, nie zabraknie w Gorzowie ciekawych wydarzeń i uroczystości państwowych.

W tym roku przypada 105. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W sobotę 11 listopada na mieszkańców Gorzowa czekają przeróżne wydarzenia. Nie zabraknie również uroczystości państwowych, ponieważ w tym roku Wojewódzkie Obchody Narodowego Święta Niepodległości odbędą się właśnie w Gorzowie.

Z okazji Święta Niepodległości oświetlone zostaną miejskie budynki – ściana frontowa Urzędu Miasta przy ul. Sikorskiego czy też Filharmonia Gorzowska. W sobotę 11 listopada o godz. 11 na polu Golfowym Zawarcie odbędzie się sadzenie drzewek przez świeżo upieczonych rodziców. Do akcji zgłosiło się 96 rodzin.

Natomiast godz. 12 przy pomniku Piłsudskiego na Skwerze Wolności odbędzie się wspólne śpiewanie hymnu w ramach akcji „Niepodległa do Hymnu”. Następnie o godz. 13 w gorzowskiej katedrze zostanie odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny. Po mszy odbędzie się przemarsz ulicami miasta na plac Grunwaldzki. Tam o godz. 14.15 odbędą się oficjalne uroczystości. Podczas oficjalnej części obchodów odbędzie się Apel Pamięci czy wręczenie odznaczeń państwowych.

Po zakończeniu uroczystości państwowych, na placu Grunwaldzkim odbędzie się piknik wojskowy. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci, wojskowych pojazdów czy smacznej grochówki.

Co będzie się działo 11 listopada w Gorzowie? Program obchodów Święta Niepodległości w Gorzowie

godz. 11 - sadzenie drzew przez rodziców na polu Golfowym Zawarcie

godz. 12 - Niepodległa do hymnu, złożenie kwiatów pod pomnikiem marszałka Piłsudskiego

godz. 13 - msza św. w intencji ojczyzny w katedrze

godz. 14.15 - uroczysty apel na placu Grunwaldzkim

godz. 15.30 - piknik wojskowy na placu Grunwaldzkim

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości