Wiadomości

Sprawdź, co będzie się działo 11 listopada w Gorzowie [program]

8 listopada 2022, 12:10
fot. archiwum
W piątek 11 listopada siedziba Urzędu Miasta Gorzowa zostanie oświetlona biało-czerwonymi barwami. Nie zabraknie również wydarzeń kulturalno-sportowych i uroczystości państwowych.

W tym roku przypada 104. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W piątek 11 listopada na mieszkańców Gorzowa czekają przeróżne wydarzenia kulturalno-sportowe. Nie zabraknie również uroczystości państwowych, ponieważ w tym roku Wojewódzkie Obchody Narodowego Święta Niepodległości odbędą się właśnie w Gorzowie.

Obchody Święta Niepodległości rozpocznie Wojskowa Gra Terenowa organizowana przy współpracy z Wojskowym Centrum Rekrutacji. Uczestnicy gry staną przed takimi wyzwaniami jak: składanie i rozkładanie broni, rzut granatem, nauka maskowania czy budowa schronienia. Aby wziąć udział w grze, trzeba wcześniej się zapisać. Następnie o godz. 12 przy pomniku Piłsudskiego odbędzie się wspólne śpiewanie hymnu w ramach akcji „Niepodległa do Hymnu” z udziałem orkiestry wojskowej oraz młodzieży szkolnej.

Z kolei o godz. 14.15 na Starym Rynku odbędzie się uroczysty apel. Podczas oficjalnej części obchodów odbędzie się Apel Pamięci, wręczenie odznaczeń państwowych, a także ślubowanie gorzowskich kadetów. Natomiast o godz. 15:30 wystartuje V Bieg Niepodległościowy, który odbędzie się w tym roku nad Wartą. Dla Niepodległej pobiegną zarówno dorośli (na dystansie 11 km), jak i dzieci w różnych przedziałach wiekowych. Udział w biegu jest bezpłatny, obowiązują jednak limity miejsc. Zapisać się można TUTAJ.

Przed godziną 16:30 Gorzowska Orkiestra Dęta wykona przemarsz spod oświetlonego okazjonalnie Urzędu Miasta na Stary Rynek. Tam o godz. 16:30 rozpocznie się piknik wojskowy, podczas którego swój repertuar zaprezentuje m.in. Zespół Tańca Ludowego Mali Gorzowiacy. Zespół zaprosi mieszkańców do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych, których tekst będzie wyświetlany na dużym telebimie.

Przy okazji koncertów pieśni patriotycznych na Starym Rynku przygotowane zostaną stoiska służb mundurowych. Będzie można dowiedzieć się, czym zajmują się poszczególne służby. Nie zabraknie również grochówki i herbaty

Program obchodów Gorzów

godz. 11 - Wojskowa gra terenowa na Trasie Siedmiu Wzgórz

godz. 11.30 – sadzenie drzew przez rodziców na polu golfowym

godz. 12 - Niepodległa do hymnu, złożenie kwiatów pod pomnikiem marszałka Piłsudskiego

godz. 13 - msza św. w intencji ojczyzny w katedrze

godz. 14.15 - uroczysty apel na Starym Rynku

godz. 15.30 - bieg Niepodległościowy

godz. 16 -  ściana frontowa Urzędu Miasta przy ul. Sikorskiego zostanie podświetlona barwami flagi narodowej z napisem „Niepodległa”. Do zaśpiewania patriotycznych pieśni będą zachęcać zespoły Mali Gorzowiacy i Gorzowska Orkiestra Dęta. Budynek będzie oświetlony do godz. 21.

godz. 16.30 - piknik wojskowy na Starym Rynku

godz. 17 - budynek Filharmonii Gorzowksiej zostanie podświetlony w barwach narodowych

godz. 19 - koncert Niepodległościowy w Filharmonii Gorzowskiej

Program obchodów gmina Kłodawa

godz. 11 - msza św. w kościele parafialnym w Kłodawie. Następnie w kościele zostanie zaprezentowany program artystyczny przez uczniów Szkoły Podstawowej z Kłodawy, 9 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej "Wataha" i zespół Kłodawianki. Natomiast przed kościołem nie zabraknie również wojskowej grochówki.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości