• Dziś 18°/8°
  • Jutro 20°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7
Wiadomości

Trampolina na Kwadracie ponownie zniszczona

31 października 2022, 09:43
fot. Damian Pyta
Maty do skakania znajdujące się na Kwadracie są notorycznie niszczone. Jeszcze w sierpniu trampoliny były zabite płytami budowlanymi OSB i chociaż w ostatnim czasie zostały naprawione, to niestety jedna z trampolin została ponownie uszkodzona i zostanie wyłączona z użytkowania.

Nie ma miesiąca, żeby trampoliny znajdujące się na Kwadracie, czyli placu Nieznanego Żołnierza nie były dewastowane. Jak podkreślają urzędnicy niszczone są elementy mat do skakania, ponieważ mieszkańcy korzystają z nich w niewłaściwy sposób. Dzieci lub młodzież wjeżdża na maty rowerami czy też hulajnogami. Zdarza się również, że na trampolinach skacze kilka dorosłych osób jednocześnie.

W sierpniu urzędnicy zdecydowali, trampoliny zostaną zabite płytami budowlanymi OSB o czym portal gorzowianin.com informował w artykule „Trampoliny na Kwadracie zabite płytami”. - Z powodu dużych kosztów, jakie Urząd Miasta Gorzów ponosi za zbyt częste ich naprawianie, zostały czasowo zamknięte. Korzystanie z trampolin, gdy są uszkodzone, może spowodować utratę zdrowia lub życia – tłumaczyli w sierpniu urzędnicy.

Niedawno trampoliny zostały naprawione, ale dzieci nie nacieszyły się trampolinami zbyt długo, bo właśnie mata jednej z nich została znowu uszkodzona. - Wydział gospodarki komunalnej Urzędu Miasta Gorzowa ze względów bezpieczeństwa musi zabezpieczyć trampolinę i wyłączyć z użytkowania. Trzeba będzie złożyć zamówienie u producenta i uzgodnić termin naprawy ze specjalistyczną firmą, więc proces naprawy będzie od tego uzależniony i będzie musiał potrwać – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości