Wiadomości

Trampolina na Kwadracie ponownie zniszczona

31 października 2022, 09:43
fot. Damian Pyta
Maty do skakania znajdujące się na Kwadracie są notorycznie niszczone. Jeszcze w sierpniu trampoliny były zabite płytami budowlanymi OSB i chociaż w ostatnim czasie zostały naprawione, to niestety jedna z trampolin została ponownie uszkodzona i zostanie wyłączona z użytkowania.

Nie ma miesiąca, żeby trampoliny znajdujące się na Kwadracie, czyli placu Nieznanego Żołnierza nie były dewastowane. Jak podkreślają urzędnicy niszczone są elementy mat do skakania, ponieważ mieszkańcy korzystają z nich w niewłaściwy sposób. Dzieci lub młodzież wjeżdża na maty rowerami czy też hulajnogami. Zdarza się również, że na trampolinach skacze kilka dorosłych osób jednocześnie.

W sierpniu urzędnicy zdecydowali, trampoliny zostaną zabite płytami budowlanymi OSB o czym portal gorzowianin.com informował w artykule „Trampoliny na Kwadracie zabite płytami”. - Z powodu dużych kosztów, jakie Urząd Miasta Gorzów ponosi za zbyt częste ich naprawianie, zostały czasowo zamknięte. Korzystanie z trampolin, gdy są uszkodzone, może spowodować utratę zdrowia lub życia – tłumaczyli w sierpniu urzędnicy.

Niedawno trampoliny zostały naprawione, ale dzieci nie nacieszyły się trampolinami zbyt długo, bo właśnie mata jednej z nich została znowu uszkodzona. - Wydział gospodarki komunalnej Urzędu Miasta Gorzowa ze względów bezpieczeństwa musi zabezpieczyć trampolinę i wyłączyć z użytkowania. Trzeba będzie złożyć zamówienie u producenta i uzgodnić termin naprawy ze specjalistyczną firmą, więc proces naprawy będzie od tego uzależniony i będzie musiał potrwać – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości