• Dziś 24°/15°
  • Jutro 25°/14°
  • Pojutrze 24°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Orzech, groszek, a może miał? Wciąż możesz zgłosić się po tańszy węgiel

26 października 2022, 16:08
zdjęcie poglądowe
We wtorek 25 października Urząd Miasta Gorzowa ruszył z przyjmowaniem zapisów na zakup tańszego węgla. Przez dwa dni chęć zakupu węgla w cenie 2 tys. zł za 1 tonę zgłosiło 166 mieszkańców Gorzowa. Miasto przyjmuje zgłoszenia do piątku 28 października pod numer telefonu 95 735 56 10.

W ubiegłym tygodniu Sejm uchwalił tzw. ustawę węglową, która zakłada, że samorządy będą mogły kupować węgiel po 1500 zł za tonę i sprzedawać mieszkańcom po cenie nie wyższej niż 2000 zł za tonę. Różnica 500 zł na tonie ma pokryć koszty logistyczne, które poniosą gminy.

We wtorek 25 października miasto Gorzów ruszyło z przyjmowaniem zgłoszeń od mieszkańców Gorzowa, którzy są zainteresowani kupnem tańszego węgla. Zgłoszenia są przyjmowane do piątku 28 października. Można to zrobić wyłącznie telefonicznie w godzinach od 7.30 do 15.30 pod numerem telefonu 95 735 56 10. Uprawnionych do dodatku węglowego jest około 3 tys. gospodarstw domowych w Gorzowie.

- Od wtorku 25 października do godz. 14 w środę 26 października zgłosiło się 166 mieszkańców Gorzowa, którzy są zainteresowani kupnem węgla w preferencyjnych cenach. Obecnie prowadzili rozmowy ze składami węgla oraz z PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłowni w Gorzowie. Podmiot wybrany do współpracy nie będzie sprzedawał węgla, ale jedynie przechowywał, ważył i wydawał mieszkańcom. Do rozdysponowania będzie 141 ton orzecha, 70 ton groszku oraz 3,5 tony miału – mówi Grzegorz Rojek, dyrektor wydziału bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego w Urzędzie Miasta Gorzowa.

Na ten moment miasto nie ma informacji skąd będzie musiał węgiel odebrać. Na całą logistykę samorządy będą miały tylko 500 zł brutto z każdej jednej tony węgla. Jednak jak podkreślają urzędnicy, chcą wszystko zrealizować jak najbardziej korzystnie dla mieszkańców

- Na ten moment nie wiemy również, co się stanie z węglem, który zostanie na składach po 30 kwietnia 2023 roku. Nie wiemy czy będziemy mogli go sprzedać i na jakich warunkach. Póki co, jest jeszcze wciąż wiele niewiadomych i czekamy na wytyczne z rządu – podkreśla Rojek.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości