• Dziś 11°/2°
  • Jutro 11°/0°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 21 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Nie możesz odnaleźć grobu na cmentarzu w Gorzowie? Skorzystaj z nawigacji

26 października 2022, 10:51
fot. Marcin Kluwak
Osoby odwiedzające cmentarz komunalny przy ul. Żwirowej w Gorzowie mogą korzystać z wyszukiwarki grobów, która pomaga w odnalezieniu danej mogiły i jest pomocna zwłaszcza w okresie Wszystkich Świętych. Co istotne, wyszukiwarka ma wersję mobilną, która dzięki nawigacji doprowadzi bezpośrednio do grobu.

Internetowa baza pochówków na cmentarzu komunalnym przy ul. Żwirowej działa od 21 października 2016 roku i z roku na rok korzysta z niej coraz więcej osób. Jest to spore ułatwienie w przypadku dużego cmentarza, który ciągle się rozbudowuje i pojawiają się nowe groby.

Wyszukiwarka grobów cieszy się największą popularnością w 1 listopada. W ubiegłym roku 1 listopada z wyszukiwarki skorzystało 3 tys. 617 osób, które wygenerowały 8 tys. 788 odsłon. Natomiast w całym okresie Wszystkich Świętych w 2021 roku z wyszukiwarki skorzystało 8 tys. 352 osoby, które wygenerowały 21 tys. 726 odsłon na stronie.

Jak odnaleźć grób? Wystarczy wejść na stronę gorzow.grobonet.com i wpisać nazwisko lub datę zgonu. Wtedy wyskoczy nam lista osób, po kliknięciu zostanie pokazana lokalizacja z numerem rzędu i kwatery w której znajduje się nagrobek. Kwatery i rzędy mają odpowiednie kody, dzięki którym wyszukiwanie będzie błyskawiczne.

Natomiast użytkownicy telefonów komórkowych mogą skorzystać z nawigacji, która już bezpośrednio doprowadzi do grobu – tutaj również trzeba wejść na stronę internetową gorzow.grobonet.com. Jak przyznają urzędnicy – stworzenie takiej bazy było wyjściem naprzeciw oczekiwaniom ludzi. Zwłaszcza osób spoza Gorzowa, które co roku mają problemy z odnalezieniem grobów bliskich na Wszystkich Świętych. Baza grobów była do tej pory aktualizowana raz na miesiąc, natomiast od 2022 roku jest to robione codziennie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości