Wiadomości

Szpital w Gorzowie: Mężczyzna zniszczył furtkę, bo... chciał sobie skrócić drogę

25 października 2022, 13:08
fot. Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie
Do niecodziennej sytuacji doszło na terenie Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Dekerta w Gorzowie. Mężczyzna postanowił sobie skrócić drogę z punktu pobrań do szpitala i kiedy na jego drodze stanęła zamknięta furtka, zdecydował się na jej zniszczenie. Zdemontowane deski ułożył następie na pobliskiej ławce.

- Myśleliśmy, że w naszej pracy nic nas już nie zdziwi, a jednak. Nie potrafimy w żaden sposób wytłumaczyć zachowania mężczyzny, który w piątkowy poranek 21 października zdecydował się na zniszczenie furtki prowadzącej do naszego zielonego zakątka przy szpitalu, który przez naszych pacjentów jest nazywany „tajemniczym ogrodem” - przyznaje Aleksandra Szymańska, rzecznik prasowy Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Jak się okazało, co uchwyciły kamery monitoringu, mężczyzna postanowił skrócić sobie drogę z nowego punktu pobrań szpitalnego laboratorium do budynku szpitala. Kiedy na jego drodze stanęła zamknięta furtka, mężczyzna postanowił... ją rozebrać i przejść przez powstałą w niej dziurę. Mężczyzna zdemontował deski i następnie ułożył je na pobliskiej ławce. Szpital już zapowiedział, że zniszczona furtka zostanie naprawiona.

Niestety to nie pierwszy raz, kiedy dochodzi o aktu wandalizmu na terenie zielonego zakątka. Wcześniej ktoś próbował zniszczyć ogrodzenie. - Furtka jest zamykana, ponieważ jest to przestrzeń dla pacjentów, który mogą wyjść ze szpitalnego korytarza z poziomu -1. Ten skwerek jest przykładem tego, co chcemy zrobić na terenie szpitala dla naszych pacjentów. Chcemy urządzić dla nich miejsce odpoczynku i rekreacji. Będzie to też przestrzeń, gdzie będą mogli wyjść kiedy ktoś ich odwiedzi. Dlatego też apelujemy, aby szanowano wspólne dobro – podkreśla Szymańska.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości