Wiadomości

Drzewa z betonowych donic zostaną przesadzone do gruntu!

26 października 2022, 15:33
fot. Anna Kluwak
Jeszcze w tym roku drzewka z betonowych donic znajdujących na deptaku przy ul. Sikorskiego w Gorzowie zostaną przesadzone do gruntu. To decyzja władz miasta w odpowiedzi na głosy mieszkańców. Ponadto władze Gorzowa planują posadzić dodatkową zieleń wzdłuż ul. Sikorskiego.

"Betonoza" to słowo klucz, które pojawia się w przestrzeni miejskiej przy prawie każdej okazji - zarówno podczas realizacji nowych inwestycji, wycinki drzew czy też zalewania ulic Gorzowa podczas burzy z intensywnymi opadami deszczu.

Podczas środowej Sesji Rady Miasta Gorzowa, władze Gorzowa podkreślały, że synonimem „betonozy” w Gorzowie według mieszkańców jest budowa deptaka przy ul. Sikorskiego. - Ten deptak jest pokazywany jako przykład negatywnej inwestycji. Mieszkańcy twierdzą, że podczas budowy deptaka zostało zniszczone mnóstwo zieleni i pojawiło się dużo betonu. Podkreślam jeszcze raz, przy tej inwestycji nie zostało wycięte żadne drzewo. Natomiast zieleń pojawiła się w miejscu, gdzie jej nie było – podkreślał Jacek Szymankiewicz, wiceprezydent Gorzowa.

W ramach inwestycji, w maju 2020 na deptaku pojawiły się drzewka w betonowych donicach o czym portal gorzowianin.com informował w artykule „Betonowe donice na deptaku już z drzewkami”. Mieszkańcy Gorzowa wielokrotnie wskazywali, że jest to kiepskie rozwiązanie i drzewa nie powinny znajdować się w betonowych donicach.

Jak się właśnie okazało, miasto postanowił wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i przesadzić drzewa z betonowych donic do gruntu. - Staramy się wsłuchiwać w głosy mieszkańców i podejmować inicjatywy zmieniające Gorzów na lepsze. Dlatego też podjęliśmy decyzję w kierunku zazielenienia deptaka przy ul. Sikorskiego. Działania rozpoczynamy w tym roku, a będziemy kontynuować ich realizację w 2023 roku. Jeszcze w tym roku planujemy przesadzenie drzew z donic do gruntu. Natomiast w donicach zostaną posadzone krzewy, które będą wylewały” się z tych betonowych donic. Ponadto jeżeli chodzi o dodatkowe nasadzenia krzewów i traw ozdobnych to krzewy i trawy, to w sąsiedztwie katedry oraz w kierunku parku 111 zostaną wyznaczone tereny pod zieleń – opowiadała Iwona Olek, wiceprezydent Gorzowa.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości