Wiadomości

Torowisko pilnie do naprawy. Tramwaje pojadą skróconą trasą

21 października 2022, 12:14
fot. archiwum
W sobotę z samego rana rozpocznie się naprawa torowiska przy ul. Walczaka w Gorzowie. W związku z tym, tramwaje linii nr 1 i 3 będą kursować na skróconej trasie oraz zostanie uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza. Prace naprawcze mają potrwa do godz. 13.

Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie informuje, że torowisko przy ul. Walczaka wymaga pilnej naprawy. W związku z tym, prace naprawcze rozpoczną się już w sobotę 22 października o godz. 4.30 rano i potrwają do około godz. 13. -  Prace mają charakter konserwacyjny i nie mają związku z nowo wybudowanym torowiskiem na ul. Walczaka. Konserwacja dotyczy zwrotnicy - podkreśla Leszek Stodolniak, kierownik Sekcji Planowania Przewozów w Miejskim Zakładzie Komunikacji w Gorzowie.

Na czas prac naprawczych, tramwaje linii nr 1 i 3 będą kursować na skróconej trasie – tylko do przystanku „Pomorska” przy ul. Pomorskiej. Natomiast na pozostałym odcinku do ul. Dowgielewiczowej zostanie uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza T1.

Przystanek „Pomorska” w kierunku Dowgielewiczowej będzie przystankiem końcowym dla linii tramwajowej nr 1 i 3, a przystanek „Pomorska”. w kierunku śródmieścia przystankiem początkowym dla obu linii. Zastępcza linia autobusowa T1 kursować będzie następującymi ulicami: w kierunku przystanku Dowgielewiczowej: Pomorska, Walczaka, a w kierunku przystanku Okólna: Fr. Walczaka, Pomorska.

W okresie funkcjonowania linii zastępczej T1 na jej trasie będą obsługiwane wszystkie przystanki tramwajowe (ich odpowiedniki autobusowe) z wyjątkiem przystanku Park Kopernika w kierunku śródmieścia.

- Przypominamy, że bilety jednorazowe pełnią również funkcję biletów czasowych, które są ważne 45 minut od momentu skasowania i umożliwiają dowolną ilość przesiadek w czasie ważności biletu – mówi Marcin Pejski, rzecznik Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości