Wiadomości

Śmieci w Gorzowie znów trafią pod ziemię. Znamy lokalizacje

4 stycznia 2023, 11:30, red
fot. archiwum
Związek Celowy Gmin MG-6 szykuje się do budowy kolejnych podziemnych pojemników na śmieci w Gorzowie. Został wybrany wykonawca, który zajmie się przygotowaniem dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Półpodziemne pojemniki zostaną wybudowane w ośmiu lokalizacjach na terenie Gorzowa.

Pierwsze podziemne pojemniki na odpady w Gorzowie zostały wybudowane na Kwadracie, a dokładnie przy skrzyżowaniu ul. 30 Stycznia i Dąbrowskiego. Związek Celowy Gmin MG6 wybudował sześć podziemnych pojemników, które zastąpiły aż 46 zwykłych kubłów o pojemności 1100 litrów. Dzięki temu z dużego obszaru przestrzeni miejskiej zostały usunięte nieestetyczne kontenery i zostały zastąpione sześcioma małogabarytowymi kioskami wrzutowymi.

Dlatego też ZCG MG6 zdecydował wybudować kolejne półpodziemne pojemniki na terenie Gorzowa. Stąd też jesienią 2022 roku rozpoczął poszukiwania firmy, która zajmie się przygotowaniem dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Pierwszy przetarg został unieważniony, ponieważ jedyna złożona oferta została odrzucona, ponieważ nie spełniała wymogów formalnych. Drugi przetarg zakończył się jednak powodzeniem. Jak się okazało, do drugiego przetargu zgłosiła się ta sama firma - Algo Jarosław Bartos z Wielunia, ale tym razem oferta nie zawierała żadnych braków i ZCG MG6 mógł rozstrzygnąć przetarg.

Umowa z wykonawcą została podpisana jeszcze w grudniu 2022 roku. Natomiast firma ma 26 tygodni na przygotowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Tym samym przetarg na prace na prace budowlane powinien zostać ogłoszony w II kwartale 2023 roku, natomiast pojemniki powinny zostać wybudowane do końca 2023 roku.

Śmieci w Gorzowie znów trafią pod ziemię. Gdzie zostaną wybudowane półpodziemne pojemniki w Gorzowie?

W ramach inwestycji półpodziemne pojemniki zostaną wybudowane w 8 lokalizacjach na terenie Gorzowa. Gdzie dokładnie się pojawią? Przy ul. Obotryckiej 12A, ul. Śląskiej, ul. Jasnej i ul. Krasińskiego. A także na działce przy ul. Łokietka pomiędzy budynkiem nr 31 i skrzyżowaniem z ul. Chrobrego, ul. Dworcowej przy wjeździe na teren dworca PKS, pomiędzy budynkami przy ul. Drzymały 10 i Dąbrowskiego 33 oraz przy ul. Fabrycznej obok budynków nr 43-45.

W każdej z tej lokalizacji zostanie wybudowane jedno gniazdo składające się z 5 pojemników półpodziemnych na odpady komunalne. Jeżeli w trakcie projektowania okaże się, że miejsca jest mniej, wówczas pojemniki o pojemności 5 m3 zostaną zamienione na takie o pojemności 3 m3 i zostanie podwojona ich ilość np. pojawią się po dwa pojemniki na odpady bio lub pozostałe.

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości