Wiadomości

Podziemne pojemniki już zamontowane [zdjęcia]

17 grudnia 2020, 12:08
fot. Marcin Kluwak
Sześć ogromnych betonowych silosów trafiło już pod ziemię na Kwadracie. Chociaż podziemne pojemniki zostały już umieszczone w 3-metrowych wykopach, to nie oznacza zakończenia prac. Przed wykonawcą jeszcze m.in. wylanie betonu i ułożenie chodnika wokół wrzutni.

Na początku listopada rozpoczęły się pierwsze prace przy budowie sześciu pojemników podziemnych od strony Kwadratu, a dokładnie w rejonie skrzyżowania ul. 30 Stycznia i Dąbrowskiego. Natomiast w ubiegłym tygodniu rozpoczął się montaż betonowych silosów pod ziemią.

Wybraliśmy się w czwartek 17 grudnia sprawdzić na jakim etapie jest obecnie inwestycja. Podziemne śmietniki zostały już całkowicie schowane pod ziemią, natomiast ponad powierzchnię chodnika wystaje jedynie wrzutnia. Przed wykonawcą jeszcze prace związane z wylaniem betonu wokół pojemników, a następnie ułożenie chodnika z kostki kamiennej.

Chociaż prace miały zakończyć się jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, to jak informuje Katarzyna Szczepańska, przewodnicząca zarządu Związku Celowego Gmin MG6, inwestycja nie zostanie ukończona do końca 2020 roku.

Wśród sześciu pojemników podziemnych są: dwa pojemniki na odpady zmieszane i resztkowe oraz po jednym na papier, plastik, szkło oraz odpady bio. Śmieci z pojemników podziemnych będą odbierane przez specjalistyczny pojazd, czyli śmieciarkę z dźwigiem, która będzie wyciągała wkład z betonowego silosa.

Co istotne, sześć pojemników podziemnych zastąpi aż 46 zwykłych kubłów o pojemności 1100 litrów, które są zlokalizowane obecnie przy ul. 30 Stycznia, Chrobrego oraz Dąbrowskiego. Tym samym z dużego obszaru przestrzeni miejskiej zostaną usunięte nieestetyczne kontenery i zastąpione sześcioma małogabarytowymi kioskami wrzutowymi. Realizacją inwestycji zajmuje się firma Polbin Nowoczesne Śmietniki za kwotę 425 tys. zł.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Fotoreportaż


1/6 Podziemne pojemniki już pod ziemią

1/6 Podziemne pojemniki już pod ziemią

2/6 Podziemne pojemniki już pod ziemią

2/6 Podziemne pojemniki już pod ziemią

3/6 Podziemne pojemniki już pod ziemią

3/6 Podziemne pojemniki już pod ziemią

4/6 Podziemne pojemniki już pod ziemią

4/6 Podziemne pojemniki już pod ziemią

5/6 Podziemne pojemniki już pod ziemią

5/6 Podziemne pojemniki już pod ziemią

6/6 Podziemne pojemniki już pod ziemią

6/6 Podziemne pojemniki już pod ziemią

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości