• Dziś -2°/-6°
  • Jutro -1°/-4°
  • Pojutrze -1°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 109 Bardzo zła jakość powietrza! Zostań dziś w domu.
Wiadomości

Żabki opanowały już cały Gorzów. W mieście mamy 53 sklepy!

21 stycznia 2023, 01:21
53 Żabki mamy w Gorzowie. Popularna sieć sklepów, rozrasta się w naszym mieście w rekordowym tempie. Żabka jest też częstym miejscem burd i napadów. Nic dziwnego, skoro sklep możemy spotkać na każdym rogu.

Jeden lub dwa, a w niektórych przypadkach nawet trzy markety na jednym osiedlu, do tego Żabka praktycznie na każdym rogu, sprawiły, że zwykłe osiedlowe sklepiki odchodzą w zapomnienie. Utrzymują się tylko te najsilniejsze, w których właściciel sam stoi za ladą i to często do późnych godzin wieczornych i w niehandlowe niedziele. 

Żabka w Gorzowie na każdym osiedlu

Obecnie w samym tylko Gorzowie mamy aż 53 Żabki! Najwięcej tych sklepów powstaje na tzw. Manhattanie. Tam, patrząc na ilość ulic, Żabkę możemy spotkać na każdym rogu. Tylko na obszarze od Górczyńskiej w kierunku Ustronia do granic administracyjnych Gorzowa naliczyliśmy  12 sklepów tej sieci. Łącznie, na obszarze od alei Księdza Andrzejewskiego w kierunku Górczyńskiej i Ustronia tych sklepów jest aż 22. 

Gdzie Żabek w Gorzowie jest najmniej?

Tylko 1 sklep znajdziemy na Zawarciu oraz na Osiedlu Słonecznym. Dwa sklepy są na osiedlu Europejskim i tutaj raczej trzeba liczyć na ekspansję tej sieci, patrząc, w którym  kierunku i jak szybko rozrasta się to osiedle. Łącznie na Staszica i Europejskim jest osiem Żabek. Sporo sklepów jest też w samym centrum. Na dzień 14 października naliczyliśmy ich aż 15.  

Co ciekawe, Żabki stają się też zaskakująco częstym obiektem napadów lub prób napadów. To właśnie w tych sklepach bardzo często wszelkiej maści przestępcy próbują dobrać się do kasy, z reguły z mizernym skutkiem. I to właśnie w Żabce zlokalizowanej przy Szwoleżerów doszło w do najbardziej spektakularnego i głośnego napadu. W kwietniu 2017 roku młody mężczyzna wszedł do sklepu z bronią w ręku i zażądał wydania pieniędzy. Oczywiście wszystko nagrały kamery monitoringu. 

Więcej o tym napadzie piszemy w artykule pt. Napadł na Żabkę z bronią. Ukradł 2 tys. złotych

A oto kolejna lista napadów na sklepy Żabka w Gorzowie z naszego serwisu: 

Napad na Żabkę na os. Górczyn https://gorzowianin.com/wiadomosc/16421-napad-na-zabke-na-os-gorczyn.html

18-latek napadł z nożem w ręce na Żabkę. Policjanci zatrzymali trzy osoby związane z napadem https://gorzowianin.com/wiadomosc/16740-18-latek-napadl-z-nozem-w-rece-na-zabke-policjanci-zatrzymali-trzy-osoby-zwiazane-z-napadem-film.html

Pijani mężczyźni napadli na Żabkę. Ukradli alkohol i uciekli
https://gorzowianin.com/wiadomosc/17105-pijani-mezczyzni-napadli-na-zabke-ukradli-alkohol-i-uciekli.html

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości