Wiadomości

Pijani mężczyźni napadli na Żabkę. Ukradli alkohol i uciekli

6 maja 2021, 11:40
fot. KMP
W środowy wieczór doszło do napadu na Żabkę przy ul. Czartoryskiego w Gorzowie. Dwóch mężczyzn weszło do sklepu, ukradło alkohol i uciekło. Pracownica sklepu próbowała zatrzymać jednego z mężczyzn, ale ten odepchnął kobietę, tak że ta upadła w krzaki. Policjanci zatrzymali złodziei, którzy jak się okazało, byli pijani. 37-letni mężczyzna usłyszy zarzut kradzieży z rozbojem. Natomiast 29-letni mężczyzna usłyszy zarzut kradzieży.

W środę 5 maja po godz. 19 dyżurny Komendy Miejskiej w Gorzowie otrzymał zgłoszenie o napadzie na sklep Żabka przy ul. Czartoryskiego. Dwóch mężczyzn miało ukraść ze sklepu alkohol, a następnie szarpać się z pracownicą sklepu. Kobieta próbowała zatrzymać złodziei, ale została odepchnięta i upadła w krzaki. 

Po zdarzeniu sprawcy mieli uciec w kierunku pobliskich bloków. Policjantom zostały przekazane rysopisy sprawców. W poszukiwania zaangażowani zostali policjanci kryminalni, ruchu drogowego i przewodnik z psem. Na miejscu pracował technik kryminalistyki wraz z śledczymi, by zabezpieczyć niezbędne dowody w sprawie.

- Po kilkudziesięciu minutach podejrzani zostali zauważeni przez policjantów ruchu drogowego przy ul. Szarych Szeregów. Mężczyźni nieśli ze sobą piwo, które mogło być skradzione ze sklepu. Funkcjonariusze zatrzymali 29 i 37-latka. Obaj byli nietrzeźwi, młodszy miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie, starszy niemal 1,5 promila. Mężczyźni zostali zatrzymani w gorzowskiej komendzie. Niemal cały skradziony alkohol został odzyskany – komentuje Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Podejrzani mężczyźni zostaną przesłuchani po wytrzeźwieniu. Wtedy też usłyszą zarzuty. Śledczy cały czas wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia. 37-letni mężczyzna usłyszy zarzut kradzieży z rozbojem. Natomiast 29-letni mężczyzna usłyszy zarzut kradzieży. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości