• Dziś 10°/5°
  • Jutro /7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 18 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

18-latek napadł z nożem w ręce na Żabkę. Policjanci zatrzymali trzy osoby związane z napadem [film]

18 lutego 2021, 11:30
fot. Komenda Miejska Policji w Gorzowie
Gorzowscy policjanci zatrzymali trzy osoby związane z napadem na Żabkę w Wawrowie do którego doszło na początku lutego. Okazało się, że 18-latek wszedł do sklepu z nożem i zażądał pieniędzy, a do tego ukradł alkohol i papierosy. We wszystkim pomagał mu jeszcze 18 i 19-letni kolega, którzy czekali niedaleko od miejsca napadu.

O napadzie do którego doszło 1 lutego w Żabce w podgorzowskim Wawrowie portal gorzowianin.com informował jako pierwszy w artykule „Napad na Żabkę koło Gorzowa”. Jak ustalił portal gorzowianin.com zamaskowany mężczyzna po tym, jak wszedł do sklepu, zagroził pracownicy nożem i zażądał wydania gotówki – ukradł kilkaset złotych. Oprócz tego mężczyzna ukradł alkohol i papierosy, a następnie uciekł. Dzień później policja opublikowała nagranie z monitoringu i prosiła o pomoc w rozpoznaniu sprawcy.

- W kolejnych dniach nad ustaleniem podejrzanego pracowali gorzowscy kryminalni. Z pracy operacyjnej policjantów wynikało, że w zdarzeniu udział brały także inne osoby, które były niedaleko od miejsca napadu. Funkcjonariusze ustalili personalia, kwestią czasu było ich zatrzymanie. Kryminalni poszukiwali trzech mężczyzn – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie. 

Policjanci zatrzymali 19-letniego mężczyznę u którego zabezpieczyli papierosy skradzione ze sklepu w Wawrowie.  Zdaniem śledczych 19-latek i dwóch mężczyzn w wieku 18 lat działali wspólnie i w porozumieniu, dlatego też usłyszeli zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. 

- Jeden z 18-latków był tym, który wszedł do sklepu z nożem. W środę 17 lutego został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Śledczy nadal pracują nad sprawą, zbierają materiał dowodowy i wyjaśniają wszystkie wątki. Podejrzanym grozi do 12 lat więzienia – podkreśla Jaroszewicz.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości