• Dziś /-5°
  • Jutro -1°/-7°
  • Pojutrze -2°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 27 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Gorzów: Na niektórych ulicach świeci co trzecia latarnia

12 października 2022, 12:49
Na trzech wylotowych ulicach świeci co trzecia latarnia. To efekt wprowadzonego planu oszczędnościowego. Służby miejskie bacznie obserwują sytuację na tych ulicach i w razie potrzeby oświetlenie zostanie przywrócone.

Lampy wyłączane są głównie na ulicach wylotowych miasta, czyli na Podmiejskiej, Kasprzaka czy Słowiańskiej. Tam ruch pieszych po zmroku jest znikomy, więc wszystkie lampy nie muszą świecić się przez całą noc. To powinno miastu przynieść wymierne oszczędności, a ich oszacowanie nastąpi dopiero po cyklu rozliczeniowym. 

- Służby miejskie obserwują sytuację pod względem bezpieczeństwa czy funkcjonalności, po to, by w razie konieczności modyfikować plany wyłączeń - mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy gorzowskiego Urzędu Miasta.

Wyłączenia w Gorzowie dotyczą miejsc, gdzie nie ma zagrożenia dla pieszych i kierowców. - Zostały one poprzedzone testami, oględzinami tych miejsc. Przeprowadzono też analizę techniczną, bo lampy uliczne funkcjonują w systemach powiązań, które nie powalają na wyłączenia dowolnych latarni. W efekcie testów uznano, że bezpieczne i racjonalne będzie wyłączenie co trzeciej latarni - dodaje Wiesław Ciepiela 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości