• Dziś 23°/13°
  • Jutro 27°/17°
  • Pojutrze 27°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 16 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Zostałeś rodzicem? Twoje dziecko może mieć swoje drzewo w Gorzowie

11 października 2022, 09:44
zdjęcie poglądowe
Władze Gorzowa zachęcają świeżo upieczonych rodziców do akcji sadzenia drzew z okazji narodzin ich pociech. Akcja skierowana jest do osób, które zostały rodzicami w 2021 roku lub ich dzieci urodzą się do 7 listopada 2022 roku. Drzewa zostaną posadzone na Polu Golfowym Zawarcie, natomiast rodzice otrzymają drewnianą tabliczkę z imieniem dziecka do powieszenia na drzewie i certyfikat na pamiątkę.

W marcu 2021 roku radny Piotr Wilczewski z Koalicji Obywatelskiej napisał interpelację do prezydenta Gorzowa Jacka Wójcickiego w sprawie wyznaczenia miejsc do nasadzenia drzew w związku z narodzinami dziecka. - Proszę o wyznaczenie miejsc, w których mieszkańcy będą mogli zasadzić drzewo z okazji narodzin kolejnych mieszkańców naszego miasta – prosił radny Piotr Wilczewski. Jednak wówczas władze Gorzowa odpowiedziały, że nie przewiduje przeznaczać obszarów do realizacji pomysłu na gruntach publicznych i musi posiadać tereny do nasadzeń kompensacyjnych.

Jednak jak się właśnie okazało, miasto zmieniło zdanie i ogłosiło akcję sadzenia drzew przez świeżo upieczonych rodziców. - Narodziny dziecka to bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu rodziców. Wszyscy ci, którzy w 2021 i 2022 roku powitali na świecie swoje pociechy i zameldowali je w Gorzowie, będą mogli uczcić to w oryginalny sposób. Właśnie do nich skierowana jest akcja „#RośnijMY razem” - podkreśla Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa.

Jak podkreśla miasto, celem akcji jest posadzenie drzewek, których patronami zostaną najmłodsi gorzowianie, ale również powiększanie areału zieleni w Gorzowie. - Cieszę się, że miasto zdecydowało się na zorganizowanie akcji sadzenia drzew z okazji narodzin dziecka. Jak widać, pewne pomysły potrzebują czasu w Urzędzie Miasta Gorzowa, aby mogły wejść w życie – komentuje Piotr Wilczewski, radny Koalicji Obywatelskiej.

Gdzie zatem zostaną posadzone drzewa? Jak się okazuje, zostanie do tego przeznaczona przestrzeń na Polu Golfowym „Zawarcie”, natomiast sadzonki drzew dostarczy Nadleśnictwo Kłodawa – do wyboru będzie m.in. klon pospolity czy lipa.

Aby wziąć udział w akcji, rodzice maluchów urodzonych w Gorzowie w 2021 roku oraz do 7 listopada 2022 (dzień końca naboru zgłoszeń do akcji) muszą przesłać formularz zgłoszeniowy na adres e-mail Urzędu Miasta Gorzowa wpi@um.gorzow.pl. Formularz oraz regulamin akcji dostępne są TUTAJ. Wszystko po to, żeby móc oszacować wielkość zainteresowania i przygotować odpowiednią liczbę sadzonek.

- Nabór zgłoszeń rodziców zainteresowanych udziałem w akcji rozpoczęliśmy 10 października w Międzynarodowy Dzień Drzewa. Przyjmowanie zgłoszeń potrawa do 7 listopada. Natomiast sama akcja zaplanowana jest miesiąc później i odbędzie się w Święto Niepodległości 11 listopada w godzinach południowych i zostanie połączona z jesiennym piknikiem na polu golfowym. Teren na potrzeby akcji przygotują pracownicy pola golfowego, a niezbędne narzędzia w postaci szpadli i łopat będą do despocji rodziców na miejscu, choć można będzie zabrać ze sobą własne – opowiada Liberkowska.

Do każdego posadzonego drzewa, rodzice otrzymają drewnianą tabliczkę z imieniem dziecka do powieszenia i certyfikat na pamiątkę.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości