• Dziś 21°/12°
  • Jutro 25°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 27 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Motocykliści opanują ulice Gorzowa. Czas na pożegnanie sezonu

12 października 2022, 08:00, ak
fot. archiwum
W sobotę 15 października na ulice Gorzowa wyjadą setki motocyklistów, a wszystko w ramach oficjalnego zakończenia sezonu motocyklowego. Trasa przejazdu liczy aż 15,4 km i będzie to najdłuższy przejazd ulicami miasta w historii tej imprezy. Start o godz. 12 z Bulwaru Zachodniego.

W sobotę 15 października ulicami Gorzowa przejadą setki motocyklistów, aby oficjalnie zakończyć sezon motocyklowy. Gorzowska impreza jest największym zlotem motocyklistów w zachodniej Polsce, podczas której fani jednośladów przejeżdżają we wspólnej paradzie ulicami miasta. Tegoroczna trasa przejazdu będzie najdłuższą w historii imprezy. Motocykliści będą mieli do przejechania aż 15,4 km ulicami Gorzowa.

- Jest to najdłuższa parada jaka odbędzie się do tej pory na ulicach Gorzowa, a zarazem bardzo wielkie przedsięwzięcie organizacyjne dla policji i służb organizatora. Wszyscy dokładamy wszelkich starań, aby cała kolumna przejechała bezpiecznie od startu do mety. Mieszkańców zachęcamy do spotkania się z nami na trasie, bo będzie to wyjątkowe wydarzenie - przyznaje Jacek Sterżeń, organizator parady.

Motocykliści wystartują tradycyjnie o godz. 12 z Bulwaru Zachodniego, gdzie również zakończą swój przejazd. Natomiast po zakończeniu parady, na bulwarze będzie odbywał się piknik z konkursami w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także ognisko z kiełbaskami na dolnej części bulwaru, które przygotują wolontariusze z "Fundacji Mam Marzenie". - Jest to impreza o charakterze charytatywnym podczas której wolontariusze fundacji zbierać będą darowizny, które w 100% przeznaczone będą na zrealizowanie marzenia 4 letniej Hani, podopiecznej Fundacji Mam Marzenie – podkreśla Sterżeń.

Trasa przejazdu parady motocyklistów

Przejazd rozpocznie się o godz. 12 z ul. Nadbrzeżnej na Bulwarze Zachodnim, następnie motocykliści pojadą w prawo na most Staromiejski, na rondzie św. Jerzego skręcą w ul. Grobla, na rondzie Grobla zawrócą, a następnie skręcą w prawo w ul. Zieloną, gdzie wjadą na Most Lubuski.

Dalej przejadą przez rondo Santockie w kierunku ul. Podmiejskiej,przez rondo Solidarności, ul. Pomorską i rondo Ofiar Katynia, następnie przez Al. Ruchu Młodzieży Niezależnej do ronda Piłsudskiego gdzie skręcą w prawo w ul. Piłsudskiego. Dojadą do ronda Górczyńskiego, gdzie zawrócą w ul. Piłsudskiego, dojadą do ronda Piłsudskiego i skręcą w prawo w Al. ks. Andrzejewskiego. Następnie przejadą przez Wyszyńskiego, ul. Roosevelta, ul. Słowiańską. Na rondzie Szczecińskim skręcą w lewo w ul. Myśliborską, następnie pojadą przez rondo Myśliborskie, Al. Konstytucji 3 Maja, rondo Wolontariuszy, ul.. Sikorskiego, gdzie skręcą w prawo w ul. Chrobrego, a następnie wjadą pod prąd na ul. Nadbrzeżną.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości