Wiadomości

Motocykliści opanują ulice Gorzowa. Czas na pożegnanie sezonu

12 października 2022, 08:00, ak
fot. archiwum
W sobotę 15 października na ulice Gorzowa wyjadą setki motocyklistów, a wszystko w ramach oficjalnego zakończenia sezonu motocyklowego. Trasa przejazdu liczy aż 15,4 km i będzie to najdłuższy przejazd ulicami miasta w historii tej imprezy. Start o godz. 12 z Bulwaru Zachodniego.

W sobotę 15 października ulicami Gorzowa przejadą setki motocyklistów, aby oficjalnie zakończyć sezon motocyklowy. Gorzowska impreza jest największym zlotem motocyklistów w zachodniej Polsce, podczas której fani jednośladów przejeżdżają we wspólnej paradzie ulicami miasta. Tegoroczna trasa przejazdu będzie najdłuższą w historii imprezy. Motocykliści będą mieli do przejechania aż 15,4 km ulicami Gorzowa.

- Jest to najdłuższa parada jaka odbędzie się do tej pory na ulicach Gorzowa, a zarazem bardzo wielkie przedsięwzięcie organizacyjne dla policji i służb organizatora. Wszyscy dokładamy wszelkich starań, aby cała kolumna przejechała bezpiecznie od startu do mety. Mieszkańców zachęcamy do spotkania się z nami na trasie, bo będzie to wyjątkowe wydarzenie - przyznaje Jacek Sterżeń, organizator parady.

Motocykliści wystartują tradycyjnie o godz. 12 z Bulwaru Zachodniego, gdzie również zakończą swój przejazd. Natomiast po zakończeniu parady, na bulwarze będzie odbywał się piknik z konkursami w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także ognisko z kiełbaskami na dolnej części bulwaru, które przygotują wolontariusze z "Fundacji Mam Marzenie". - Jest to impreza o charakterze charytatywnym podczas której wolontariusze fundacji zbierać będą darowizny, które w 100% przeznaczone będą na zrealizowanie marzenia 4 letniej Hani, podopiecznej Fundacji Mam Marzenie – podkreśla Sterżeń.

Trasa przejazdu parady motocyklistów

Przejazd rozpocznie się o godz. 12 z ul. Nadbrzeżnej na Bulwarze Zachodnim, następnie motocykliści pojadą w prawo na most Staromiejski, na rondzie św. Jerzego skręcą w ul. Grobla, na rondzie Grobla zawrócą, a następnie skręcą w prawo w ul. Zieloną, gdzie wjadą na Most Lubuski.

Dalej przejadą przez rondo Santockie w kierunku ul. Podmiejskiej,przez rondo Solidarności, ul. Pomorską i rondo Ofiar Katynia, następnie przez Al. Ruchu Młodzieży Niezależnej do ronda Piłsudskiego gdzie skręcą w prawo w ul. Piłsudskiego. Dojadą do ronda Górczyńskiego, gdzie zawrócą w ul. Piłsudskiego, dojadą do ronda Piłsudskiego i skręcą w prawo w Al. ks. Andrzejewskiego. Następnie przejadą przez Wyszyńskiego, ul. Roosevelta, ul. Słowiańską. Na rondzie Szczecińskim skręcą w lewo w ul. Myśliborską, następnie pojadą przez rondo Myśliborskie, Al. Konstytucji 3 Maja, rondo Wolontariuszy, ul.. Sikorskiego, gdzie skręcą w prawo w ul. Chrobrego, a następnie wjadą pod prąd na ul. Nadbrzeżną.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości