• Dziś 21°/12°
  • Jutro 25°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Wartownia w 2023 roku będzie w nowym miejscu?

10 października 2022, 16:38
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Tegorocznych cykl imprez na terenie Wartowni ponownie przyciągnął tłumy osób, które chciały się pobawić i spędzić czas ze znajomymi. Jednocześnie mieszkańcy ul. Wał Okrężny, Spichrzowej czy Warszawskiej skarżyli się na działalność Wartowni. Dlatego też pojawiają się głosy, że w 2023 roku miejsce imprez zbudowane z kontenerów morskich zostanie przeniesione w nowe miejsce.

Wartownia, to miejsce zbudowane z kontenerów morskich, które latem 2021 roku po raz pierwszy powstało nad rzeką Wartą przy Wale Okrężnym w Gorzowie. Pomysł był od wielu lat znany w innych miastach, ale dopiero w 2021 roku został zrealizowany również w Gorzowie. W tym roku, Wartownia wróciła nad Wartę i ponownie przez przez dwa wakacyjne miesiące, w każdy weekend odbywały się tam koncerty, pikniki czy też warsztaty.

Osoby spędzające weekendy w Wartowni podkreślały, że w końcu coś się dzieje w mieście i takiego miejsca od dawna brakowało w Gorzowie. Jednak w tym roku pojawiły się również głosy sprzeciwu. Jak się okazało, przeciwko Wartowni protestowali nie tylko mieszkańcy kamienic przy ul. Wał Okrężny, ale również mieszkańcy ul. Spichrzowej czy Ogrodowej. Mieszkańcy, którzy skarżyli się na działalność Wartowni domagali się zmiany miejsca imprezy i pisali petycje w tej sprawie do prezydenta Gorzowa Jacka Wójcickiego. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule „Startuje Wartownia. Kolejni mieszkańcy protestują przeciwko imprezom”.

Mamy już pełnię jesieni, więc letnie wydarzenia już dawno za nami. Jednak jest to czas, kiedy trwają spotkania podczas których organizatorzy podsumowują wydarzenia w ramach tegorocznej edycji cyklu Dobry Wieczór Gorzów oraz koncertów na Wartowni.

W ostatnim czasie pojawiły się nieoficjalne informacje, że Wartownia w 2023 roku zmieni miejsce. Ma to być efekt protestów mieszkańców ul. Wał Okrężny i ul. Spichrzowej. Jedną z proponowanych lokalizacji mają być nadwarciańskie błonia przy ul. Fabrycznej, tam gdzie kiedyś odbywały się Dni Gorzowa.

W związku z tym, w połowie września redakcja portalu gorzowianin.com zwróciła się do Miejskiego Centrum Kultury w Gorzowie z pytaniem czy to prawda, że w 2023 roku Wartownia ma zostać przeniesiona w nowe miejsce. Zapytaliśmy się również, jaka dokładnie miałaby to być lokalizacja. W końcu otrzymaliśmy odpowiedź w tej sprawie, niestety niewiele z niej wynika. - Kwestie związane z Wartownią oraz jej lokalizacją w 2023 roku są obecnie omawiane. Dlatego też na tym etapie nie mogę udzielić wiążącej odpowiedzi - komentuje Hanna Dębska, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Gorzowie.

W sprawie Wartowni i zmiany jej lokalizacji napisał również interpelację radny Radosław Wróblewski z Koalicji Obywatelskiej. - Proszę o informację co do anonsowanej przez Miejskie Centrum Kultury zmiany lokalizacji imprezy. Czy jest już propozycja nowego miejsca? Czym będziecie się kierować przy planowaniu nowej lokalizacji? - zapytał się radny Radosław Wróblewski.

Co na to miasto? - Na początku października odbędzie się spotkanie przedstawicieli miasta z organizatorami cyklu Dobry Wieczór Gorzów i Wartowni. Spotkanie będzie okazją do podsumowania letnich koncertów, przekazaniem uwag oraz wyciągnięciem wniosków z organizacji tegorocznych imprez - komentuje Małgorzata Domagała, wiceprezydent Gorzowa.

Chociaż jeszcze nikt nie chce potwierdzić tej informacji oficjalnie, to wiele wskazuje na to, że Wartownia w 2023 roku zostanie zorganizowana w nowym miejscu.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości