W maju 2022 roku Związek Celowy Gmin MG-6 unieważnił wynik przetargu na odbiór odpadów na terenie Gorzowa oraz podgorzowskich gmin. Przetarg wygrała firma Komunalnik, jednak z tym wyborem nie zgodziło się gorzowskie Inneko i odwołało się od rozstrzygnięcia przetargu. Dlatego też sprawa trafiła do Krajowej Izby Odwoławczej, która w swoim wyroku nakazała ZCG MG6 unieważnić wybór i ponowić badanie ofert wykluczając ofertę Komunalnika. Zdaniem KIO, firma Komunalnik podczas procedury przetargowej nie złożyła kompletnych i wyczerpujących odpowiedzi na pytania skierowane przez Związek Celowy Gmin MG6, które dotyczyły rażąco niskiej ceny.
Firma Komunalnik nie zgodziła się z wyrokiem Krajowej Izby Odwoławczej i złożyła skargę na wyrok KIO do Sądu Zamówień Publicznych. W międzyczasie ZCG MG6 rozstrzygnęło ponownie przetarg na odbiór odpadów z Gorzowa i podgorzowskich gmin, tym samym od 1 września w sektorze I (gminy Santok, Kłodawa, Deszczno, Lubiszyn i Bogdaniec) śmieci odbiera konsorcjum firm EKO-Myśl i TRANS-KOM, a w sektorze II (północna część Gorzowa) i sektor III (południowa część Gorzowa) firma Inneko.
W czwartek 6 października w Sądzie Zamówień Publicznych zapadł wyrok w sprawie skargi firmy Komunalnik na decyzję KIO. - Sąd uznał, że skarga firmy Komunalnik jest niezasadna z wielu przyczyn. ZCG MG-6 reprezentował mecenas Krzysztof Drapiński z kancelarii Dr Krystian Ziemski & Partners Kancelaria Prawna z Poznania. W procesie uczestniczyli także pozostali wybrani operatorzy – mówi Katarzyna Szczepańska, przewodnicząca zarządu Związku Celowego Gmin MG-6.
- Skarga została oddalona z uwagi na błędne skonstruowanie żądania przez skarżącego, a także podzielenie przez sąd stanowiska kancelarii, co do jej bezzasadności w zakresie wykluczenia wykonawcy z postępowania, z uwagi na niekompletne wyjaśnienia w przedmiocie rażąco niskiej ceny. Wartość przedmiotu sporu i przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych wynosiła 126 mln 546 tys. zł – czytamy na stronie kancelarii Dr Krystian Ziemski & Partners Kancelaria Prawna z Poznania.
To oznacza, że śmieci nadal będzie z podgorzowskich miejscowości odbierało konsorcjum firm EKO-Myśl i TRANS-KOM, natomiast z Gorzowa firma Inneko.
Napisz do nas przez Messengera, WhatsAppa lub wyślij zgłoszenie. Możesz zostać anonimowy.
|
NIRVANA SYMPHONIC TRIBUTE - przebojowy program na żywo w Polsce
6 listopada 2026
kup bilet |
|
Piotr Rubik - "Psałterz wrześniowy" Koncert jubileuszowy - 20-lecie
11 kwietnia 2027
kup bilet |
|
Bad Boys Blue, No Mercy, Francesco Napoli i Joy
3 października 2026
kup bilet |
|
LORD OF THE DANCE - 30th Anniversary Tour
9 grudnia 2026
kup bilet |