• Dziś /7°
  • Jutro 10°/3°
  • Pojutrze 10°/1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 11 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Złożyli wniosek na dodatek węglowy i wciąż czekają na pieniądze

6 października 2022, 13:30
Do Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie wpłynęło 2616 wniosków na dodatek węglowy. Część mieszkańców otrzymało już dodatek w wysokości 3 tys. zł. Jednak jest jeszcze ponad 1,4 tys. osób, które czekają na pieniądze i podkreślają, że jest to dla nich ważne wsparcie finansowe.

Od połowy sierpnia mieszkańcy mogą składać wniosek o dodatek węglowy. To 3 tys. zł na jedno gospodarstwo domowe dla osób, dla których głównym źródłem ogrzewania domu lub mieszkania jest węgiel. W Gorzowie dokumenty przyjmuje Gorzowskie Centrum Pomocy Rodzinie, natomiast w podgorzowskich gminach zajmują się tym poszczególne urzędy gmin.

Do środy 5 października do Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie wpłynęło 2616 wniosków na dodatek węglowy. Część osób otrzymała już finansowe wsparcie, jednak są też gorzowianie, którzy wciąż czekają na pieniądze. W związku z tym, do portalu gorzowianin.com zgłaszają się mieszkańcy, którzy czekają już prawie dwa miesiące i dopytują się, kiedy będzie wypłaca druga transza dodatku węglowego.

- Jestem samotną matką, pracuję za najniższą krajową, a moja córka uczęszcza do szkoły średniej i trudno nam w tych trudnych czasach odłożyć na opał. To jest dla mnie realne wsparcie w zakupie opału. Czekam na pieniądze już prawie 2 miesiące i pewnie nie tylko ja jestem w takiej sytuacji. Czy wiadomo, kiedy będą pieniądze? Bo ja nie mogę uzyskać żadnej odpowiedzi – pisze w wiadomości do redakcji czytelniczka Janina.

Zwróciliśmy się z prośbą o komentarz w tej sprawie do Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie. - W poniedziałek 26 września otrzymaliśmy z Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego środki w wysokości 3 mln 555 tys. zł, które we wtorek 27 września zostały wypłacone dla 1185 gospodarstw domowych. Z kolei w poniedziałek 3 października GCPR złożyło do LUW kolejne zapotrzebowanie na środki finansowe i po ich otrzymaniu zostaną one natychmiast wypłacone dla gospodarstw, których wnioski po weryfikacji rozpatrzono pozytywnie. Zgodnie z nowelizacją ustawy o dodatku węglowym z dnia 15 września, dodatek węglowy wypłaca się w terminie do 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku o jego wypłatę – komentuje Beata Szenwald, zastępca dyrektora Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie.

To oznacza, że na wypłatę środków czeka jeszcze 1431 gospodarstw domowych w Gorzowie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości