Wiadomości

Wandale zdemolowali nowe ławki. Będzie monitoring w parku Róż?

5 października 2022, 11:48
fot. gorzowianin.com
Dwie ławki w parku Róż w Gorzowie zostały zniszczone. Jedną z nich połamano, a jej elementy znalazły się przy ul. Sikorskiego, natomiast druga została wrzucona do wody. Urząd Miasta Gorzowa zgłosił sprawę na policję. Sprawdzane będą nagrania z monitoringu, ponieważ kamery znajdują się przy wyjściach z parku.

W miniony weekend ktoś zdemolował dwie nowe ławki w parku Wiosny Ludów, czyli popularnym parku Róż. Zniszczone zostałyławki znajdujące się przy różanym zakątku. Biała ławka została połamana, a brązowa wyrwana i wyrzucona do wody w parkowym stawku. Co ciekawe, elementy połamanej ławki zostały znalezione przy ul. Sikorskiego w rejonie parku 111.

W środę 5 października po zniszczeniach nie ma już śladu, zostało jedynie puste miejsce po ławkach. Mieszkańcy Gorzowa wielokrotnie zwracali uwagę, że w parku przydałby się monitoring. Zwróciliśmy się z prośbą o komentarz w sprawie zniszczeń do Urzędu Miasta Gorzowa. Zapytaliśmy się również urzędników czy instalacja monitoringu w parku jest w ogóle możliwa.

- Zgłosiliśmy sprawę zniszczenia mienia na policję. Nie zostawimy tak tego i będziemy ścigać sprawców. Monitoringu nie ma co prawda w samym parku, ale kamery znajdują się przy wejściach. Policjanci będą sprawdzać zapis z monitoringu i szukać sprawców. W przyszłości planujemy instalację kamer monitoringu w parku, aby poprawić bezpieczeństwo – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Odnalezienie sprawców na nagraniach z monitoringu nie powinno być trudne, ponieważ będzie widać, kto wynosił połamane elementy ławki z parku na ul. Sikorskiego.

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości