Wiadomości

Skatepark w parku Kopernika doczeka się w końcu rozbudowy?

22 września 2022, 12:31
fot. Anna Kluwak
Urząd Miasta Gorzowa ogłosił właśnie kolejny przetarg na rozbudowę skateparku w parku Kopernika. Miasto czeka na zgłoszenia chętnych firm do 10 października. Inwestycja oprócz samej rozbudowy skateparku, przewiduje również posadzenie 5 drzew. Jeżeli uda się znaleźć wykonawcę, to skatepark powinien zostać rozbudowany do końca października 2023 roku.

Skatepark w parku Kopernika miał zostać rozbudowany w 2021 roku. Niestety wszystkie przetargi, które były ogłoszone przez miasto kończyły się fiaskiem - albo nie było chętnych firm, albo oferty potencjalnych wykonawców były zdecydowanie wyższe, niż założony budżet. Jak przekonują osoby zaangażowane w rozbudowę skateparku, przeznaczony budżet przez miasto jest po prostu za mały. Do tej pory było to 431 tys. zł. Również ostatni przetarg z lutego 2022 roku zakończył się niepowodzeniem. Powód? Brak chętnych.

Jak się właśnie okazało, miasto ogłosiło właśnie kolejny przetarg na rozbudowę skateparku w parku Kopernika. Urzędnicy czekają na zgłoszenia chętnych firm do poniedziałku 10 października. Co ciekawe, inwestycja tym razem obejmie nie tylko prace budowlane polegające na rozbudowie infrastruktury skateparku, ale również nasadzenia drzew. Jeżeli tym razem uda się rozstrzygnąć przetarg, wówczas wykonawca będzie miał 12 miesięcy na roboty budowlane, dostawę i montaż małej architektury oraz nasadzenie drzew.

Tym samym, jeżeli przetarg udałoby się rozstrzygnąć jeszcze w październiku, wówczas wykonawca musiałby zrealizować inwestycję do końca października 2023 roku.

Rozbudowa skateparku. Co ma zostać zrobione?

Potencjalny wykonawca będzie musiał zająć się demontażem istniejących fragmentów nawierzchni asfaltowych. A także wykonaniem płyty żelbetowej płyty z wyprofilowanymi przeszkodami przystosowanymi do jazdy po nich na łyżworolkach, deskorolkach, hulajnogach i rowerach. Ponadto zostaną zamontowane dodatkowe naświetlacze w celu prawidłowego oświetlenia skateparku.

Na terenie skateparku pojawią się również kosze na śmieci, w tym 3 kosze przeznaczone do segregacji opadów. Wykonawca zostanie zobowiązany również do posadzenia 5 sztuk drzew z gatunku klon pospolity o obwodzie pnia mierzonym na wysokości 100 cm równym 16-18 cm – drzewa mają zostać posadzone od strony Al. Ruchu Młodzieży Niezależnej po zakończeniu budowy.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości