Wiadomości

Schody nie zostały przebudowane w terminie. Będą naliczane kary umowne!

14 września 2022, 10:02
fot. Damian Pyta
Pod koniec czerwca rozpoczęła się przebudowa wadliwych schodów terenowych w parku Wiosny Ludów w Gorzowie. Prace miały zakończyć się do wtorku 13 września, jednak ten termin nie został dotrzymany i przed wykonawcą jeszcze wciąż sporo roboty. Miasto zapowiada, że będzie naliczało kary umowne i stosowało wszystkie sankcje wynikające z umowy

Zdaniem wielu mieszkańców Gorzowa rewitalizacja parku Wiosny Ludów, czyli popularnego parku Róż to jedno wielkie nieporozumienie i inwestycja pełna fuszerek oraz niedociągnięć. Według naszego czytelnika Pawła, schody terenowe od strony ronda Kosynierów Gdyńskich, które cały czas są w przebudowie to żart z mieszkańców. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule "Czytelnik: Te schody to żart z mieszkańców".

Warto podkreślić, że przebudowa nowo wybudowanych schodów rozpoczęła się pod koniec czerwca i początkowo prace miały zostać wykonane do końca sierpnia, później miasto mówiło o 13 września. Podczas sierpniowej Sesji Rady Miasta Gorzowa, urzędnicy zapewniali, że przebudowa schodów zakończy się do 13 września. - Wykonawca podczas spotkania, które odbyło się w poniedziałek 29 sierpnia zapewnił, że termin wrześniowy zostanie dotrzymany. Jeżeli nie wykona prac w wyznaczonym terminie lub nie wykona ich właściwie, mamy zapisaną w umowie możliwość naliczenia kar umownych – podkreślała podczas sierpniowej sesji Agnieszka Kuźba, dyrektor wydziału gospodarki komunalnej i transportu publicznego.

Termin zakończenia prac minął, a końca robót nie widać. Wybraliśmy się do parku Róż w środę 14 września i patrząc na to, ile zostało jeszcze do zrobienia, można śmiało stwierdzić, że prace potrwają do końca września. W związku z tym, zwróciliśmy się do Urzędu Miasta Gorzowa z prośbą o komentarz. Zapytaliśmy się urzędników czy wykonawca poinformował miasto o tym, że prace nie zostaną zakończone w terminie 13 września oraz jaki był powód. A także jaki jest nowy termin zakończenia prac i czy miasto zamierza wyciągnąć konsekwencje wobec wykonawcy.

- Wyjaśniamy sprawę niedotrzymania terminu. Oczekujemy pilnej informacji w sprawie terminu zakończenia realizacji. Będziemy naliczali kary umowne i stosowali wszystkie sankcje wynikające z umowy - komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości