• Dziś 21°/12°
  • Jutro 25°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Zamknięta Zawackiej i Łukasińskiego. Kierowców czekają spore utrudnienia

5 września 2022, 11:41
fot. archiwum
We wtorek 6 września rozpocznie się remont starej jezdni ul. Zawackiej i Łukasińskiego. Wykonawca będzie musiał zająć się sfrezowaniem dziurawej nawierzchni i wylaniem nowego asfaltu oraz wyregulowaniem 53 studzienek kanalizacyjnych. Na czas prac zamknięta zostanie ul. Zawackiej i Łukasińskiego.

Pod koniec sierpnia portal gorzowianin.com informował, że wrac z początkiem września rozpoczną się pierwsze prace związane z remontem starej jezdni ul. Zawackiej i Łukasińskiego. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule "Będą zrywać asfalt i regulować studzienki. Kierowców czekają utrudnienia".

Zgodnie z zapowiedziami, wykonawca inwestycji, firma Eurovia Polska rozpocznie prace we wtorek 6 września. Będą one polegały w pierwszej kolejności z sfrezowaniu obecnej, zniszczonej nawierzchni ul. Zawackiej i Łukasińskiego. Następnie zostaną wyregulowane 53 studzienki kanalizacyjne i zostanie wykonana nowa warstwa ścieralna. Na czas prac zostanie zamknięta ul. Zawackiej i Łukasińskiego.

Na czas prac, wykonawca zapewni dojazd do firm zlokalizowanych przy ul. Zawackiej 43-47 i Łukasińskiego poprzez zjazd tymczasowy z płyt betonowych z ronda Sybiraków na drogę wewnętrzną równoległą do ul. Zawackiej, a dalej po nowej jezdni ul. Zawackiej. Na rondzie Sybiraków na wlocie od strony Wawrowa jezdnia zostanie zawężona do jednego pasa ruchu, bez możliwości skrętu w prawo.

W związku zamknięciem ul. Zawackiej i Łukasińskiego, kierowcy jadący drogą krajową nr 22 będą musieli skorzystać z objazdów. Te zostaną wyznaczone następującymi ulicami - od ronda Gdańskiego przez ul. Walczaka, rondo Ofiar Katynia, przez ul. Pomorską do ronda Solidarności i ul. Podmiejskiej.

- Z powodu zamknięcia fragmentu drogi krajowej nr 22 spodziewać należy się dużych utrudnień w ruchu na rondzie Solidarności, ul. Pomorskiej i rondzie Ofiar Katynia. Szczególnie w godzinach szczytu porannego i popołudniowego przewiduje się znaczące zatory drogowe. Mieszkańców, w miarę możliwości, prosimy o wybieranie tras alternatywnych jak np. ul. Głowackiego, Al. Ruchu Młodzieży Niezależnej czy ul. Piłsudskiego - apeluje Rafał Krajczyński, miejski inżynier ruchu.

Firma Eurovia Polska ma 3 miesiące od dnia podpisania umowy na wymianę nawierzchni na starej jezdni ul. Zawackiej i Łukasińskiego. To oznacza, że inwestycja powinna być gotowa do końca listopada 2022 roku.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości