Wiadomości

Zamknięta Zawackiej i Łukasińskiego. Kierowców czekają spore utrudnienia

5 września 2022, 11:41
fot. archiwum
We wtorek 6 września rozpocznie się remont starej jezdni ul. Zawackiej i Łukasińskiego. Wykonawca będzie musiał zająć się sfrezowaniem dziurawej nawierzchni i wylaniem nowego asfaltu oraz wyregulowaniem 53 studzienek kanalizacyjnych. Na czas prac zamknięta zostanie ul. Zawackiej i Łukasińskiego.

Pod koniec sierpnia portal gorzowianin.com informował, że wrac z początkiem września rozpoczną się pierwsze prace związane z remontem starej jezdni ul. Zawackiej i Łukasińskiego. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule "Będą zrywać asfalt i regulować studzienki. Kierowców czekają utrudnienia".

Zgodnie z zapowiedziami, wykonawca inwestycji, firma Eurovia Polska rozpocznie prace we wtorek 6 września. Będą one polegały w pierwszej kolejności z sfrezowaniu obecnej, zniszczonej nawierzchni ul. Zawackiej i Łukasińskiego. Następnie zostaną wyregulowane 53 studzienki kanalizacyjne i zostanie wykonana nowa warstwa ścieralna. Na czas prac zostanie zamknięta ul. Zawackiej i Łukasińskiego.

Na czas prac, wykonawca zapewni dojazd do firm zlokalizowanych przy ul. Zawackiej 43-47 i Łukasińskiego poprzez zjazd tymczasowy z płyt betonowych z ronda Sybiraków na drogę wewnętrzną równoległą do ul. Zawackiej, a dalej po nowej jezdni ul. Zawackiej. Na rondzie Sybiraków na wlocie od strony Wawrowa jezdnia zostanie zawężona do jednego pasa ruchu, bez możliwości skrętu w prawo.

W związku zamknięciem ul. Zawackiej i Łukasińskiego, kierowcy jadący drogą krajową nr 22 będą musieli skorzystać z objazdów. Te zostaną wyznaczone następującymi ulicami - od ronda Gdańskiego przez ul. Walczaka, rondo Ofiar Katynia, przez ul. Pomorską do ronda Solidarności i ul. Podmiejskiej.

- Z powodu zamknięcia fragmentu drogi krajowej nr 22 spodziewać należy się dużych utrudnień w ruchu na rondzie Solidarności, ul. Pomorskiej i rondzie Ofiar Katynia. Szczególnie w godzinach szczytu porannego i popołudniowego przewiduje się znaczące zatory drogowe. Mieszkańców, w miarę możliwości, prosimy o wybieranie tras alternatywnych jak np. ul. Głowackiego, Al. Ruchu Młodzieży Niezależnej czy ul. Piłsudskiego - apeluje Rafał Krajczyński, miejski inżynier ruchu.

Firma Eurovia Polska ma 3 miesiące od dnia podpisania umowy na wymianę nawierzchni na starej jezdni ul. Zawackiej i Łukasińskiego. To oznacza, że inwestycja powinna być gotowa do końca listopada 2022 roku.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości