Wiadomości

Zamiast samochodu, wybierz się na rower

12 września 2022, 14:51
fot. archiwum
W niedzielę 18 września o godz. 11 z parku Górczyńskiego wyruszy masa rowerowa, która będzie poświęcona Europejskiemu Tygodniowi Mobilności. Rowerzyści, którzy zdecydują się wziąć udział w imprezie, będą mieli do pokonania 13-kilometrową trasę.

Od 2000 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej obchodzimy na starym kontynencie Europejski Tydzień Mobilności, który rozpoczyna się 16 września, a kończy 22 września, kiedy jest obchodzony Międzynarodowy Dzień bez samochodu. Kampania proekologiczna ma zachęcić kierowców do rezygnacji z użytkowania samochodów i wybrania komunikacji miejskiej lub rowerów.

Z tej okazji, w niedzielę 18 września ulicami Gorzowa przejedzie masa rowerowa. Start zaplanowano w niedzielę o godz. 11 z parku Górczyńskiego. Rowerzyści podczas masy rowerowej będą mieli do pokonania trasę o długości 16,5 kilometra. Przejazd zakończy się na Starym Rynku. Udział może wziąć każda chętna osoba posiadająca rower.

Trasa będzie wiodła następującymi ulicami: start park Górczyński, rondo Niepodległości, ul. Górczyńska, rondo Górczyńskie, ul. Piłsudskiego, rondo Piłsudskiego, Al. ks. Andrzejewskiego, rondo Wyszyńskiego, ul. Roosevelta. Następnie rowerzyści pojadą ul. Słowiańską, przez rondo Myśliborskie, ul. Myśliborską, rondo Europejskie, ul. Myśliborską, ul. Dobrą, ul. Kostrzyńską, Al. 11 Listopada, Sikorskiego i przejazd zakończą na Starym Rynku.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości