• Dziś 30°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Nie płacą czynszu i dewastują mieszkania. Ruszają kolejne eksmisje [zdjęcia]

9 września 2022, 12:24
Wszechobecny brud, zniszczone meble, odpadające kafelki, grzyb na ścianach czy fekalia na podłodze – to obraz mieszkań komunalnych w Gorzowie, gdzie zostaną przeprowadzone eksmisje. Do końca października zostanie przeprowadzonych 11 eksmisji z mieszkań komunalnych.

Na eksmisję z mieszkań komunalnych czeka 677 rodzin z Gorzowa. Lokatorzy, którzy mają wyroki eksmisyjne od wielu lat nie płacą czynszu, a do tego dewastują mieszkania w których przebywają. Szokujące jest to, do jakiego stanu zostały doprowadzone niektóre lokale. Jak informuje Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, na dzień 31 grudnia 2021 roku zadłużenie w mieszkaniach komunalnych i socjalnych wynosiło 66 mln 762 tys. 774,65 zł. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule „Do takiego stanu lokatorzy doprowadzają mieszkania komunalne. Ruszają eksmisje”.

W wakacje odbył się pierwszy etap eksmisji, teraz zostaną przeprowadzone kolejne. Zakład Gospodarki Mieszkaniowej podpisał właśnie umowę na usługę zrealizowania wyroków eksmisyjnych bez przyznanego prawa do lokalu socjalnego. Do końca października 2022 roku zostanie przeprowadzonych 11 eksmisji.

Głównym powodem eksmisji są zaległości czynszowe, bezprawne wejście do lokalu i korzystanie z niego, dewastowanie mieszkania i części wspólnych budynku oraz stwarzanie zagrożenia dla pozostałych mieszkańców.

- Wykonawca eksmisji, w ramach swoich działań, zapewnia lokale tymczasowe, odpowiednią ilość pojazdów do przewozu eksmitowanych osób wraz z ich dobytkiem, komornika odpowiedzialnego za przeprowadzenie czynności, służby medyczne oraz techniczne do zabezpieczenia przejętych mieszkań – mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Osoby eksmitowane trafią do lokali socjalnych znajdujących się przy ul. Złotego Smoka 6.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości