• Dziś /-2°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 11 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzów: Protest egzaminatorów w WORD. Część egzaminów została odwołana

12 września 2022, 12:10
fot. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Gorzowie
Ciąg dalszy ogólnopolskiej akcji protestacyjnej egzaminatorów WORD, którzy domagają się zmiany systemu egzaminowania oraz podwyżek. W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Gorzowie w poniedziałek 12 września została odwołana część egzaminów praktycznych na prawo jazdy.

W lipcu 2022 roku rozpoczęła się ogólnopolska akcja protestacyjna egzaminatorów pracujących Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego, która trwa do tej pory. Egzaminatorzy domagają się od ministerstwa infrastruktury wprowadzenia wielu zmian dotyczących zasad pracy i przeprowadzania egzaminów. Chcą mieć większą swobodę w ocenie kandydata na prawdo jazdy, ponieważ ich zdaniem obecny system nie sprawdza się. Ponadto egzaminatorzy walczą o podwyżki.

W akcję protestacyjną włączyli się również egzaminatorzy z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gorzowie. W związku z tym w poniedziałek 12 września w gorzowskim WORDzie nie odbędzie się część egzaminów praktycznych na prawo jazdy.

- Odwołane zostały egzaminy praktyczne kategorii B, B+E oraz T. Wniesiona opłata pozostaje do wykorzystania przy ustalaniu nowego terminu. Informacje dotyczące organizacji egzaminów w kolejnych dniach będą podawane na bieżąco - informuje Grzegorz Duszkiewicz, p.o. dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gorzowie.

Nie martwić muszą się za to kursanci zdający egzamin teoretyczny. Egzaminy teoretyczne wszystkim kategorii odbędą się zgodnie z planem. Również egzamin praktyczny kategorii C oraz C+E dojdzie do skutku.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości