Wiadomości

Czytelnicy: Dlaczego śmigłowiec krąży nad Gorzowem?

6 września 2022, 13:48
zdjęcie poglądowe
We wtorek 6 września nad Gorzowem było słychać i widać przelatujący śmigłowiec. Maszyna kręciła kółka zwłaszcza nad osiedlem Górczyn i Manhattan. Mieszkańcy Gorzowa dopytywali się, co się stało i dlaczego śmigłowiec cały czas krąży nad miastem.

We wtorek 6 września po godz. 13 do portalu gorzowianin.com zaczęli zgłaszać się czytelnicy, którzy dopytywali się, co się dzieje w Gorzowie, że nad miastem ciągle lata śmigłowiec.

- Co się dzieje, że nad ul. Walczaka krąży cały czas śmigłowiec. Maszyna krąży nad samymi blokami, przez co wzbudza niepokój mieszkańców. Wiecie coś na ten temat - napisała czytelniczka Paulina. - Wiadomo może co się dzieje na Górczynie? Od jakiegoś czasu lata tu granatowy helikopter z kamerą lub termowizja przy płozie. Krąży nisko nad blokami - pyta się z kolei czytelniczka Anna. - Od kilkudziesięciu minut nad Gorzowem krąży jakiś śmigłowiec, jakby czegoś szukał. Wiecie co się stało – dopytuje się z kolei Wojtek.

Uspokajamy, nic poważnego się nie dzieje. Jest to komercyjny lot polegający na inspekcji linii napowietrznych. Jak wynika ze strony flightradar24.com, prywatna maszyna SPMMO wykonująca lot komercyjny wystartowała z okolic Kwilcza w powiecie międzychodzkim, następnie poleciał w kierunku Krzyża Wielkopolskiego i dalej w stronę Dobiegniewa, Drezdenka, Starego Kurowa, Strzelec Krajeńskich. Następnie po drodze leciał przez Zdroisko, okolice Janczewa i Wawrów. Nad każdą z miejscowości śmigłowiec kręcił kółka.

Maszyna doleciała również do Gorzowa, gdzie również zaczęła krążyć. Najwięcej czasu śmigłowiec spędził nad osiedlem Górczyn i Manhattan.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości