• Dziś -2°/-6°
  • Jutro -1°/-4°
  • Pojutrze -1°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 118 Bardzo zła jakość powietrza! Zostań dziś w domu.
Wiadomości

Gorzów: To będzie ostatnia szansa na sadzonki lawendy i wrzosów

5 września 2022, 09:45
fot. Marcin Kluwak
W sobotę 10 września w centrum Gorzowa odbędzie się ostatnia w tym roku akcja "Gorzów dla pszczół - kwiaty dla pasażerów". Każdy, kto pojawi się w sobotnie popołudnie na Starym Rynku otrzyma całkowicie za darmo sadzonki roślin miododajnych np. lawendy czy wrzosów.

Akcja "Gorzów dla pszczół - kwiaty dla pasażerów" jest realizowana w ramach budżetu obywatelskiego 2022. W sobotę 10 września na mieszkańców Gorzowa czeka trzecia i zarazem ostatnia odsłona rozdawania sadzonek roślin miododajnych w tym roku.

Wszystkie poprzednie akcje cieszyły się wśród mieszkańców Gorzowa ogromną popularnością. Tak było np. w sierpniu, kiedy wrzosy i lawenda były rozdawane przy Arsenale. Wówczas już na 20 minut przed rozpoczęciem rozdawania sadzonek utworzyła się spora kolejka, która z każdą minutą była coraz większa. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule "Sadzonki lawendy i wrzosów rozchwytywane przez gorzowian. Utworzyła się długa kolejka".

Natomiast wrześniowa akcja odbędzie się w sobotę 10 września na Starym Rynku. Od godz. 13 rozdawane będą sadzonki roślin miododajnych takich jak lawenda, perowskia, przetaczniki, barbule, jeżówki, wrzośce i wrzosy specjalnych odmian. Każdy mieszkaniec, który pojawi się na Starym Rynku, otrzyma roślinkę, którą będzie mógł zasadzić w ogródku, na działce czy balkonie lub tarasie. W ten sposób pomoże owadom zapylającym, zapewniając im miejsce dostępu do pokarmu. Załączona do każdej sadzonki ulotka będzie zawierała ważne informacje o rodzimych owadach zapylających i roślinach im przyjaznych.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości