Wiadomości

Żłobki i szkoły w Gorzowie zachęcają do szczepień

6 września 2022, 09:00
Instytucje oświatowe i opiekuńcze w Gorzowie prowadzą w swoich placówkach kampanię zachęcającą do szczepień ochronnych. Do dzieci i rodziców trafiają ulotki informacyjne w języku polskim oraz ukraińskim.

Od piątku 2 września w gorzowskich szkołach, dyrektorzy poprzez wykorzystanie dziennika elektronicznego przesyłają do rodziców ulotki z informacją na temat szczepień razem z kalendarzem szczepień obowiązkowych. W pierwszym tygodniu nauki, czyli do 9 września, w ramach organizowanych spotkań z rodzicami uczniów I klas, wychowawcy klas przekażą rodzicom ulotki i informacje na temat szczepień. Informacja o szczepieniach ochronnych trafi również do żłobków. Zostanie rozpowszechniona w gorzowskich żłobkach publicznych i niepublicznych.

- Do końca września 2022 roku w ramach organizowanych spotkań z rodzicami uczniów pozostałych klas, wychowawcy klas przekażą informacje i ulotki o szczepieniach wszystkim rodzicom. Wszystkie ulotki i kalendarze przygotowane są w języku polskim i ukraińskim. Rodzice uczniów ukraińskich otrzymają również ulotkę w momencie zapisywania dziecka do szkoły – mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Obie wersje ulotek w formacie plakatu umieszczone zostaną także na tablicy ogłoszeń w każdej placówce oświatowej i opiekuńczej. Jak podkreślają urzędnicy, ulotki pokazują korzyści szczepień ochronnych i rozwiewają wiele nieprawdziwych mitów.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości