Wiadomości

Bieg Solidarności w Gorzowie. Utrudnienia dla kierowców i pasażerów MZK

2 września 2022, 10:34
fot. Marcin Kluwak
W sobotę 3 września na ulicach Gorzowa odbędzie się 23. Bieg Solidarności. Uczestnicy będą mieli do pokonania dystans 4 km. Start o godz. 12 ze Starego Rynku, natomiast trasa biegu będzie wiodła m.in. mostem Staromiejskim, ul. Grobla czy ul. Przemysłową. Meta również na Starym Rynku. To oznacza spore utrudnienia dla kierowców oraz pasażerów MZK.

W sobotę 3 września w Gorzowie odbędzie się 23. Biegi Solidarności. Bieg rozpocznie się o godzinie 12 na Starym Rynku, następnie uczestnicy pobiegną ul. Chrobrego, mostem Staromiejskim, przez rondo św. Jerzego, ul. Grobla, ul. Woskową, Przemysłową, Mazowiecką, Grobla, rondo Św. Jerzego, Most Staromiejski, Chrobrego i ul. Sikorskiego. Bieg zakończy się na Starym Rynku. Na odcinku od ul. Chrobrego przez most Staromiejski i ul. Grobla do ul. Woskowej bieg będzie odbywał się po wschodniej jezdni, która prowadzi w kierunku centrum.

To oznacza, że kierowcy oraz pasażerowie autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacji muszą liczyć się z utrudnieniami w centrum Gorzowa oraz na Zawarciu.

Utrudnienia w kursowaniu autobusów MZK

W związku z brakiem możliwości objazdu zamkniętych ulic i mostu Staromiejskiego kursy autobusów MZK będą wyglądały następująco:

- z pętli Śląska Pole Golfowe linia 101 – godz. 12.16, 12.36, 12.56, linia 111 – godz. 12.20, 12.50 i linia 125 - godz. 12.13, 12.33 dojadą do przystanku Fabryczna i tam oczekiwać będą na możliwość przejazdu przez most Staromiejski,

- odjazdy z pętli Strażacka linia 103 - godz. 12.10 i 12.40 dojadą do przystanku SP-4 oraz kurs linii 107 odjazd z Drozdowej - godz. 12.25 dojedzie do przystanku Most Koniawski gdzie będą oczekiwać na wznowienie ruchu na ulicy Grobla i Moście Staromiejski.

W trakcie biegu ruch w kierunku pętli „Śląska-Pole Golfowe” odbywać się będzie normalnie natomiast w kierunku Zakanala mogą wystąpić przerwy w ruchu na skrzyżowaniu ulic Grobla, Zielona, Woskowa oraz na rondzie Grobla.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości