• Dziś -2°/-5°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 67 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Jaki ma być budżet Gorzowa w 2023 roku? Mieszkańcy mają głos

30 sierpnia 2022, 16:32
fot. archiwum
Trwają prace nad projektem uchwały budżetowej miasta Gorzowa na 2023 rok. Każdy z mieszkańców może złożyć swoją propozycję zadania, które miałoby zostać zrealizowane w przyszłym roku. Wnioski można składać do 23 września.

Budżet miasta, to najważniejszy dokument w formie uchwały stanowiący podstawę gospodarki finansowej. Budżet Gorzowa jest rocznym planem dochodów i wydatków, a także przychodów i rozchodów miasta.

Obecnie trwają prace nad projektem uchwały budżetowej na 2023 rok. W jego tworzeniu udział mogą wziąć również mieszkańcy Gorzowa. Urzędnicy wezmą pod uwagę propozycje gorzowian przy tworzeniu przyszłorocznego budżetu.

- Trwa procedura przygotowania projektu uchwały budżetowej na 2023 rok. Istnieje możliwość składania propozycji zadań do realizacji w 2023 roku w zakresie zadań własnych gminy i powiatu, o których mowa w ustawie o samorządzie gminnym i ustawie o samorządzie powiatowym – mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Każdy z mieszkańców Gorzowa może napisać wniosek, w którym przedstawi proponowane zadanie oraz opisze dlaczego powinno zostać zrealizowane i jaki cel spełnia. Następnie podpisany wniosek wraz z danymi korespondencyjnymi wnioskodawcy należy wysłać na adres e-mail kancelaria@um.gorzow.pl lub złożyć osobiście w kancelarii ogólnej Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego. Wnioski można składać do piątku 23 września.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości