• Dziś 24°/15°
  • Jutro 25°/14°
  • Pojutrze 24°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Na deptaku zostaną posadzone drzewa

1 września 2022, 11:48
wizualizacja
W październiku ma zostać ogłoszony przetarg na przebudowę deptaka przy ul. Hawelańskiej wraz z ul. Hawelańską i Wełniany Rynek. Inwestycja ma zostać podzielona na dwa etapy. Jak się okazuje, w ramach inwestycji ma zostać posadzonych łącznie 28 drzew, natomiast na samym deptaku przy Hawelańskiej pojawi się 7 drzew.

Podczas środowej Sesji Rady Miasta Gorzowa została podjęta uchwała w sprawie przesunięcia6 mln 231 tys. 715 zł z ocieplenia Szkoły Podstawowej nr 5 i Zespołu Szkół Specjalnych nr 14 w Gorzowie na przebudowę deptaka przy ul. Hawelańskiej. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule "Pieniądze z termomodernizacji szkół przesunięte na deptak". Tym samym w październiku 2022 roku Spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie ma ogłosić przetarg na wybór wykonawcy prac budowlanych. Sama inwestycja miałaby ruszyć na początku 2023 roku.

Przebudowa deptaka przy Hawelańskiej oraz ul. Hawelańskiej i Wełniany Rynek ma zostać podzielona na dwa etapy. Najpierw ma zostać przebudowany deptak przy ul. Hawelańskiej pomiędzy ul. Sikorskiego i Studnią Czarownic oraz ul. Wełniany Rynek na odcinku od ul. Sikorskiego do Studni Czarownic. Dopiero po zakończeniu prac przy Przemysłówce, ma nastąpić remont pozostałego odcinka ul. Wełniany Rynek i Hawelańskiej.

Inwestycja obejmie nie tylko wymianę nawierzchni, ale również nowe nasadzenia zieleni czy ustawienie nowych ławek. - W projekcie zaplanowano nasadzenia aż 28 drzew. To poprawi walory ekologiczne i estetyczne tej części miasta. W pierwszym etapie przy ul. Wełniany Rynek posadzonych zostanie 10 drzew, a na deptaku przy ul. Hawelańskiej 7 drzew. W drugim etapie przy ul. Hawelańskiej zaplanowano kolejnych 10 drzew – mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

W projekcie zaplanowano, że bezpośrednio pod drzewami na deptaku zostaną ustawione ławki - łącznie 13 sztuk i będą przebiegały przez środek deptaka. Ponadto prace obejmą przebudowę istniejącego odwodnienia, kanalizacji deszczowej, oświetlenia drogowego czy zjazdów. Ponadto zostaną ustawione śmietniki, stojaki rowerowe i słupki blokujące wjazd pojazdów – będą to wysuwane słupki blokujące wjazd od strony Studni Czarownic, natomiast od strony deptaka przy ul. Sikorskiego zostanie zamontowana specjalna barierka uniemożliwiająca wjazd.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/5 Wizualizacja przebudowy ul. Hawelańskiej i Wełniany Rynek

1/5 Wizualizacja przebudowy ul. Hawelańskiej i Wełniany Rynek

2/5 Wizualizacja przebudowy ul. Hawelańskiej i Wełniany Rynek

2/5 Wizualizacja przebudowy ul. Hawelańskiej i Wełniany Rynek

3/5 Wizualizacja przebudowy ul. Hawelańskiej i Wełniany Rynek

3/5 Wizualizacja przebudowy ul. Hawelańskiej i Wełniany Rynek

4/5 Wizualizacja przebudowy ul. Hawelańskiej i Wełniany Rynek

4/5 Wizualizacja przebudowy ul. Hawelańskiej i Wełniany Rynek

5/5 Wizualizacja przebudowy ul. Hawelańskiej i Wełniany Rynek

5/5 Wizualizacja przebudowy ul. Hawelańskiej i Wełniany Rynek

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości