Wiadomości

Na deptaku zostaną posadzone drzewa

1 września 2022, 11:48
wizualizacja
W październiku ma zostać ogłoszony przetarg na przebudowę deptaka przy ul. Hawelańskiej wraz z ul. Hawelańską i Wełniany Rynek. Inwestycja ma zostać podzielona na dwa etapy. Jak się okazuje, w ramach inwestycji ma zostać posadzonych łącznie 28 drzew, natomiast na samym deptaku przy Hawelańskiej pojawi się 7 drzew.

Podczas środowej Sesji Rady Miasta Gorzowa została podjęta uchwała w sprawie przesunięcia6 mln 231 tys. 715 zł z ocieplenia Szkoły Podstawowej nr 5 i Zespołu Szkół Specjalnych nr 14 w Gorzowie na przebudowę deptaka przy ul. Hawelańskiej. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule "Pieniądze z termomodernizacji szkół przesunięte na deptak". Tym samym w październiku 2022 roku Spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie ma ogłosić przetarg na wybór wykonawcy prac budowlanych. Sama inwestycja miałaby ruszyć na początku 2023 roku.

Przebudowa deptaka przy Hawelańskiej oraz ul. Hawelańskiej i Wełniany Rynek ma zostać podzielona na dwa etapy. Najpierw ma zostać przebudowany deptak przy ul. Hawelańskiej pomiędzy ul. Sikorskiego i Studnią Czarownic oraz ul. Wełniany Rynek na odcinku od ul. Sikorskiego do Studni Czarownic. Dopiero po zakończeniu prac przy Przemysłówce, ma nastąpić remont pozostałego odcinka ul. Wełniany Rynek i Hawelańskiej.

Inwestycja obejmie nie tylko wymianę nawierzchni, ale również nowe nasadzenia zieleni czy ustawienie nowych ławek. - W projekcie zaplanowano nasadzenia aż 28 drzew. To poprawi walory ekologiczne i estetyczne tej części miasta. W pierwszym etapie przy ul. Wełniany Rynek posadzonych zostanie 10 drzew, a na deptaku przy ul. Hawelańskiej 7 drzew. W drugim etapie przy ul. Hawelańskiej zaplanowano kolejnych 10 drzew – mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

W projekcie zaplanowano, że bezpośrednio pod drzewami na deptaku zostaną ustawione ławki - łącznie 13 sztuk i będą przebiegały przez środek deptaka. Ponadto prace obejmą przebudowę istniejącego odwodnienia, kanalizacji deszczowej, oświetlenia drogowego czy zjazdów. Ponadto zostaną ustawione śmietniki, stojaki rowerowe i słupki blokujące wjazd pojazdów – będą to wysuwane słupki blokujące wjazd od strony Studni Czarownic, natomiast od strony deptaka przy ul. Sikorskiego zostanie zamontowana specjalna barierka uniemożliwiająca wjazd.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Fotoreportaż


1/5 Wizualizacja przebudowy ul. Hawelańskiej i Wełniany Rynek

1/5 Wizualizacja przebudowy ul. Hawelańskiej i Wełniany Rynek

2/5 Wizualizacja przebudowy ul. Hawelańskiej i Wełniany Rynek

2/5 Wizualizacja przebudowy ul. Hawelańskiej i Wełniany Rynek

3/5 Wizualizacja przebudowy ul. Hawelańskiej i Wełniany Rynek

3/5 Wizualizacja przebudowy ul. Hawelańskiej i Wełniany Rynek

4/5 Wizualizacja przebudowy ul. Hawelańskiej i Wełniany Rynek

4/5 Wizualizacja przebudowy ul. Hawelańskiej i Wełniany Rynek

5/5 Wizualizacja przebudowy ul. Hawelańskiej i Wełniany Rynek

5/5 Wizualizacja przebudowy ul. Hawelańskiej i Wełniany Rynek

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości