• Dziś /-5°
  • Jutro -1°/-7°
  • Pojutrze -2°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 25 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Na skraju parku Kopernika powstaną kolejne bloki

1 września 2022, 08:54
fot. archiwum
Gorzowscy radni przegłosowali uchwałę w sprawie zmiany planu zagospodarowania przestrzennego, jeżeli chodzi o ul. Piłsudskiego tuż obok parku Kopernika. Oznacza to, że obecne tereny zielone zostaną docelowo przeznaczone pod budowę bloków z dopuszczeniem usług w parterze.

Podczas środowej Sesji Rady Miasta Gorzowa, radni głosowali nad uchwałą w sprawie " uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Gorzowa Wielkopolskiego dla obszaru położonego pomiędzy ul. Piłsudskiego, ul. Czereśniową, ul. Walczaka i parkiem Kopernika". Mówiąc wprost tereny zielone leżące przy ul. Piłsudskiego obok parku Kopernika miałyby zostać docelowo przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną z dopuszczeniem zabudowy usługowej. Miasto tłumaczyło, że jest to bardzo atrakcyjny teren i bardzo dobrze przygotowany pod przyszłe inwestycje.

W końcu bloki na skraju parku Kopernika to żadna nowość. W 2018 roku od strony ul. Walczaka zostały wybudowane trzy bloki mieszkalne, które nie ingerują w park. Natomiast od strony ul. Piłsudskiego nowe budynki miałyby powstać na działce pomiędzy parkiem Kopernika, a stacją paliw Circle K.

Nie wszyscy radni byli zgodni, co do przyszłości działek leżących w pobliżu parku Kopernika i tego czy rzeczywiście te tereny powinny zostać przeznaczone pod budowę bloków. 10 radnych było za, 5 przeciw, a 7 osób wstrzymało się od głosu. 

Ostatecznie uchwała została przegłosowana i plan zagospodarowania przestrzennego zostanie zmieniony. To oznacza, że w przyszłości w pobliżu parku powstaną kolejne bloki.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości