• Dziś 20°/12°
  • Jutro 24°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 32 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Kawałek Walczaka zostanie rozebrany. W końcu!

31 sierpnia 2022, 15:45
W piątkowy poranek zostanie wyłączony z użytkowania zniszczony odcinek ulicy Walczaka. Rano ruch pojazdów od granic administracyjnych miasta do skrzyżowania z ulicą Fieldorfa Nila zostanie przełożony na nową jezdnię.

Stary, zniszczony odcinek ulicy Walczaka od granic miasta do obecnego skrzyżowania z ulicą Fieldorfa Nila zostanie rozebrany. To dobry prognostyk, ponieważ to właśnie ulica Walczaka na odcinku do skrzyżowania przy stacji paliw Shell powinna już dawno zostać zamknięta z uwagi na swój fatalny stan techniczny. W każdym cywilizowanym kraju jeżdżenie po wyboistym placu budowy byłoby nie do pomyślenia. U nas jak widać - przemieszczanie się po takiej drodze - przypominającej katastrofę budowlaną - jest jak najbardziej możliwe. 

Pozostaje mieć tylko nadzieję, że kolejne odcinki Walczaka szybko doczekają się rozbiórki i remontu, a kierowcy szybko zapomną, że przez kilka lat musieli jeździć prawdziwym slalomem. Ze względu na przełożenie ruchu na nową nitkę, zostanie skorygowane - przesunięte i powiększone - skrzyżowanie ulic Walczaka – Fieldorfa Nila, gdzie nadal będzie funkcjonować rondo tymczasowe, zbudowane z separatorów ruchu.

 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości