Wiadomości

Zamiast ocieplenia szkół, modernizacja deptaka w centrum Gorzowa

29 sierpnia 2022, 11:35
fot. archiwum
Prezydent Gorzowa chce zmian w uchwale budżetowej. Chodzi o przeznaczenie 6 mln 231 tys. 715 zł na na modernizację deptaka przy ul. Hawelańską wraz z ul. Hawelańską i Wełniany Rynek. Pieniądze miałyby zostać przeniesione z innej inwestycji, która zakładała ocieplenie Szkoły Podstawowej nr 5 i Zespołu Szkół Specjalnych nr 14 w Gorzowie. Ten zapis oburzył radną Annę Kozak.

Podczas najbliższej Sesji Rady Miasta Gorzowa, która odbędzie się w środę 31 lipca gorzowscy radni zajmą się podjęciem uchwały w sprawie „zmiany uchwały budżetowej na 2022 rok miasta Gorzowa Wielkopolskiego”. Jeden z jej zapisów wzbudza jednak kontrowersje. 

Chodzi o przeniesienie pieniędzy z budżetu w wysokości 6 mln 231 tys. 715 zł na modernizację deptaka przy ul. Hawelańską wraz z ul. Hawelańską i Wełniany Rynek. Źródłem pokrycia mają być środki zaplanowane na realizację termomodernizacji Szkoły Podstawowej nr 5 przy Al. Konstytucji 3 Maja oraz Zespołu Szkół Specjalnych nr 14 przy ul. Mościckiego. 

Ten zapis w uchwale wzbudził oburzenie u radnej Anny Kozak z Koalicji Obywatelskiej, która pyta się co jest ważniejszy, kolejny beton w centrum Gorzowa czy ogrzewanie szkół. - Rozpoczynają się komisje przed sesją Rady Miasta Gorzowa. Mam nadzieję, że zostanie poruszony temat uchwały, gdzie prezydent proponuje rezygnację z termomodernizacji szkół nr 5 i 14.Środki te chce przeznaczyć na remont deptaka, gdzie otrzymaliśmy środki z Nowego Ładu, jako rekompensatę, gdyż zostaną zmniejszone środki finansowe w budżecie na kolejne lata w jednostkach samorządu terytorialnego - komentuje Anna Kozak, radna Koalicji Obywatelskiej. 

Jak tłumaczy radna, Zespół Szkół Specjalnych nr 14, jako jedyna szkoła w Gorzowie nie miała remontowanej elewacji i nie była ocieplana od 67 lat. Przed podwyżkami władze Zespołu Szkół Specjalnych nr 14 płaciły za ogrzewanie około 20 tys. zł. Teraz będzie to ponad 50% więcej. - Czy to jest dobre, żeby zabrać pieniądze ze szkoły i dać na kolejny beton w centrum? Zwłaszcza teraz, kiedy borykamy się z wysokimi kosztami za ogrzewanie?! - pyta się radna Kozak.

Do placówki uczęszcza obecnie 206 uczniów, którzy mają zajęcia w 40 klasach. Wszystkie pomieszczenia w placówce zostały zaadoptowane na sale lekcyjne. Jest to jedyna szkoła specjalna w mieście, do której chodzą dzieci nie tylko z Gorzowa, ale również powiatu gorzowskiego, międzyrzeckiego i myśliborskiego. 


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości