• Dziś /-2°
  • Jutro /0°
  • Pojutrze /2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 88 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Mieszkańcy skarżyli się na niebezpieczne podjazdy. Zostaną wykonane dodatkowe prace

22 sierpnia 2022, 09:30
fot. archiwum
Podjazdy dla wózków na terenie parkowych alejek w parku Wiosny Ludów od początku były krytykowane przez mieszkańców Gorzowa. Osoby spacerujące z wózkami skarżyły się, że podjazdy są śliskie i łatwo o wypadek. Po interwencji radnego miasto zapowiada, że pokryje podjazdy specjalną substancją żywniczną, aby nie dochodziło już do niebezpiecznych sytuacji.

Rewitalizacja parku Wiosny Ludów, czyli popularnego parku Róż nie poszła tak, jak powinna. Już od początku roku mieszkańcy Gorzowa wskazywali szereg fuszerek oraz niedociągnięć w parku - niektóre z nich są obecnie naprawiane. W maju portal gorzowianin.com opisywał kolejną fuszerkę o której zaalarmowali nas mieszkańcy. Chodziło o podjazdy dla wózków przy schodach na terenie parkowych alejek. Gorzowianie skarżyli się na sposób ich wykonania oraz to, że prowadząc po nich wózek łatwo o wypadek.

- Szłam z dzieckiem w wózku i chcąc skorzystać podjazdu dla wózków o mało nie doszło do tragedii. Podczas schodzenia z wózkiem w dół „wpadłam w poślizg jak na lodzie”. Powierzchni z której jest zrobiony podjazd dużo nie brakuje do lodowiska. Chcąc ratować dziecko w wózku, który mało mi nie wyrwało z rąk podczas poślizgu, nabawiłam się jedynie kontuzji kolana. Chcę ostrzec wszystkich nieświadomych przed tym podjazdem. Poza tym „gratuluję” doboru materiału i projektu - relacjonowała w maju pani Katarzyna, mieszkanka Gorzowa.

Pani Katarzyna nie była pierwszą osobą, która skarżyła się na wykonanie podjazdów. Interpelację w tej sprawie do prezydenta Jacka Wójcickiego napisał radny Piotr Wilczewski. - Zwracam się z prośbą o pilne poprawienie podjazdów dla wózków w parku Wiosny Ludów. Sposób ich wykonania, nachylenie oraz materiały jakie zostały użyte do wykonania pojazdów budzą szereg wątpliwości. Sprawę zgłaszają rodzice prowadzący dzieci w wózkach, na rowerkach czy hulajnogach. Prowadząc wózek w tym miejscu, sam również ledwo uniknąłem wypadku - podkreślał Piotr Wilczewski, radny Koalicji Obywatelskiej.

Radny Wilczewski musiał dopominać się, aby miasto zajęło się sprawą i odpowiedziało na jego interpelację. W końcu, w sierpniu otrzymał odpowiedź od Urzędu Miasta Gorzowa. Jak się okazuje, urzędnicy zauważyli problem i zlecą dodatkowe prace, aby poprawić bezpieczeństwo na terenie parku.

- Po konsultacji z inspektorem nadzoru w zakresie konieczności wyeliminowania poślizgu na podjazdach dla wózków w parku Wiosny Ludów, planuje się wykorzystać rozwiązanie w zakresie malowania wierzchnich warstw podjazdów specjalną substancją żywiczną, która uszorstni nawierzchnię – komentuje Jacek Szymankiewicz, wiceprezydent Gorzowa.

Póki co, nie wiadomo jaki będzie koszt dodatkowych prac i kto się nimi zajmie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości