• Dziś 28°/16°
  • Jutro 29°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Gorzów: Na mieszkańców będą czekać sadzonki lawendy i wrzosów

18 sierpnia 2022, 08:46
fot. Jan Wojtanowski, Urząd Miasta Gorzowa
W czwartek 18 sierpnia w centrum Gorzowa odbędzie się kolejna akcja "Gorzów dla pszczół - kwiaty dla pasażerów". Każdy, kto pojawi się w czwartkowe popołudnie na przystanku autobusowym „Arsenał” otrzyma całkowicie za darmo sadzonki roślin miododajnych np. lawendy czy wrzosów.

Akcja "Gorzów dla pszczół - kwiaty dla pasażerów" jest realizowana w ramach budżetu obywatelskiego 2022. W czwartek 18 sierpnia na mieszkańców Gorzowa czeka druga odsłona rozdawania sadzonek roślin miododajnych w tym roku.

W czwartek od godz. 14 na przystanku "Arsenał" przy ul. Chrobrego w centrum Gorzowa będą rozdawane sadzonki roślin takich jak lawenda, perowskia łobodolistna, wrzośce i wrzosy specjalnych odmian. Każda osoba, która otrzyma roślinkę będzie mogła zasadzić ją w ogródku, na działce czy balkonie lub tarasie. Sadzonki są całkowicie darmowe.

Organizatorzy akcji przygotowali dla mieszkańców ponad 1 tys. sadzonek roślin miododajnych. Te będą rozdawane aż do wyczerpania zapasów. Warto przypomnieć, że podczas ostatniej akcji, która odbyła się pod koniec czerwca, sadzonki cieszyły się ogromną popularnością wśród mieszkańców Gorzowa i rozeszły się błyskawicznie o czym portal gorzowianin.com informował w artykule "Sadzonki roślin miododajnych rozchwytywane przez mieszkańców Gorzowa".

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości