Wiadomości

Gorzów: Na mieszkańców będą czekać sadzonki lawendy i wrzosów

18 sierpnia 2022, 08:46
fot. Jan Wojtanowski, Urząd Miasta Gorzowa
W czwartek 18 sierpnia w centrum Gorzowa odbędzie się kolejna akcja "Gorzów dla pszczół - kwiaty dla pasażerów". Każdy, kto pojawi się w czwartkowe popołudnie na przystanku autobusowym „Arsenał” otrzyma całkowicie za darmo sadzonki roślin miododajnych np. lawendy czy wrzosów.

Akcja "Gorzów dla pszczół - kwiaty dla pasażerów" jest realizowana w ramach budżetu obywatelskiego 2022. W czwartek 18 sierpnia na mieszkańców Gorzowa czeka druga odsłona rozdawania sadzonek roślin miododajnych w tym roku.

W czwartek od godz. 14 na przystanku "Arsenał" przy ul. Chrobrego w centrum Gorzowa będą rozdawane sadzonki roślin takich jak lawenda, perowskia łobodolistna, wrzośce i wrzosy specjalnych odmian. Każda osoba, która otrzyma roślinkę będzie mogła zasadzić ją w ogródku, na działce czy balkonie lub tarasie. Sadzonki są całkowicie darmowe.

Organizatorzy akcji przygotowali dla mieszkańców ponad 1 tys. sadzonek roślin miododajnych. Te będą rozdawane aż do wyczerpania zapasów. Warto przypomnieć, że podczas ostatniej akcji, która odbyła się pod koniec czerwca, sadzonki cieszyły się ogromną popularnością wśród mieszkańców Gorzowa i rozeszły się błyskawicznie o czym portal gorzowianin.com informował w artykule "Sadzonki roślin miododajnych rozchwytywane przez mieszkańców Gorzowa".

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości