• Dziś 24°/15°
  • Jutro 25°/14°
  • Pojutrze 24°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Znamy trasę Marszu Równości w Gorzowie. Kierowców czekają utrudnienia

12 sierpnia 2022, 16:40
fot. archiwum
W sobotnie popołudnie 13 sierpnia przez Gorzów przejdzie II Marsz Równości. Uczestnicy parady wystartują z Bulwaru Zachodniego i będą maszerowali ulicami w centrum Gorzowa. W związku z tym kierowcy oraz pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami.

Pod koniec lipca portal gorzowianin.com informował jako pierwszy o tym, że w sobotę 13 sierpnia przez Gorzów przejdzie Marsz Równości. Będzie to drugie tego typu wydarzenie, które odbędzie się w naszym mieście. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule "Przez Gorzów przejdzie Marsz Równości".

Organizatorzy spodziewają się, że na paradzie pojawi się blisko 1 tys. uczestników. Marsz Równości wystartuje o godz. 15 z Bulwaru Zachodniego. Znamy już dokładną trasę przemarszu. Z Bulwaru Zachodniego uczestnicy parady przejdą mostem Staromiejskim, rondem św. Jerzego, gdzie zawrócą na most Staromiejski, dalej przejdą ul. Chrobrego, skręcą w prawo w ul. Jagiełły, ul. Warszawską, ul. Sikorskiego, Al. Konstytucji 3 Maja. Następnie skręcą w prawo w ul. Estkowskiego, przejdą rondem Kosynierów Gdyńskich, ul. Łokietka, ul. Wybickiego, ul. Chrobrego i na ul. Nadbrzeżnej zakończą swój przemarsz.

W związku z tym kierowcy, którzy w sobotnie popołudnie będą przejeżdżać przez centrum Gorzowa będą musieli liczyć się ze sporymi utrudnieniami. Poszczególne ulice na czas parady będą zamykane przez policje. Również pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami w kursowaniu autobusów i tramwajów.

Tegoroczny Marsz Równości odbywa się pod hasłem "Razem możemy więcej". - Pomimo wzmożonych w ostatnich latach prób zamknięcia ust osobom nieheteronormatywnym i wymazania ich z życia publicznego, organizatorzy pragną pokazać Polkom i Polakom, że każdy człowiek zasługuje na to, aby żyć pełnią życia i cieszyć się szczęściem i miłością. Maszerując po równość uczestnicy już po raz drugi pokażą mieszkankom i mieszkańcom Gorzowa Wielkopolskiego jak wielu zmian trzeba dokonać w Polsce, żeby każdy czuł się tutaj jak u siebie i mógł być kim chce. Lista cech, przez które w Polsce wciąż jest obecna dyskryminacja, niestety się nie zmniejsza. Dlatego w trakcie Marszu podnoszone będą również postulaty walki z dyskryminacją ze względu na płeć, przynależność religijną, kulturową i etniczną, tożsamość płciową, niepełnosprawność czy status materialny - mówi Sławomir Zalewski, prezes stowarzyszenia TęczArt, organizator II Marszu Równości w Gorzowie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości