• Dziś /-2°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 11 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Będzie zmiana firm odbierających śmieci. Co to oznacza dla mieszkańców?

30 czerwca 2022, 13:24
fot. gorzowianin.com
Związek Celowy Gmin MG-6 ponownie musiał rozstrzygnąć przetarg w sprawie odbioru odpadów. Tym razem śmieci z podgorzowskich gmin ma odbierać konsorcjum firm EKO-Myśl i TRANS-KOM, a z Gorzowa firma Inneko. Jeżeli umowy z firmami zostaną podpisane, wówczas w sierpniu nastąpi wymiana pojemników.

W maju Związek Celowy Gmin MG-6 unieważniła wynik przetargu na odbiór odpadów na terenie Gorzowa oraz podgorzowskich gmin. Przetarg wygrała firma Komunalnik, ale zgodnie z wyrokiem Krajowej Izby Odwoławczej ZCG MG-6 musiało dokonać unieważnienia tego wyboru. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule "Zapadł wyrok w sprawie odbioru śmieci".

Dlatego też ZCG MG-6 dokonało jeszcze raz oceny pozostałych ofert, które wpłynęły do przetargu, z wykluczeniem firmy Komunalnik. Pod uwagę brane były firmy, których oferty znajdowały się na drugim miejscu tuż po Komunalniku. W przypadku sektora I (gminy Santok, Kłodawa, Deszczno, Lubiszyn i Bogdaniec) budżet ZCG MG6 wynosi 38 mln 337 tys. 727 zł brutto. Natomiast konsorcjum firm EKO-Myśl i TRANS-KOM zaoferowało 40 mln 176 tys. 494 zł za odbiór odpadów. Jeżeli chodzi o sektor II (północna część Gorzowa) ZCG MG-6 przeznaczył 42 mln 473 tys. 524 zł. brutto, a Inneko zaoferowało 40 mln 200 tys. 146 zł brutto, z kolei na sektor III (południowa część Gorzowa) w budżecie ZCG MG-6 zapisano 45 mln 734 tys. firma Inneko chce 46 mln 164 tys. 541 zł brutto.

Związek Celowy Gmin MG-6 właśnie rozstrzygnął przetarg i wybrał wykonawców w poszczególnych sektorach. Tym samym w sektorze I (gminy Santok, Kłodawa, Deszczno, Lubiszyn i Bogdaniec) śmieci będzie odbierało konsorcjum firm EKO-Myśl i TRANS-KOM, a w sektorze II (północna część Gorzowa) i sektor III (południowa część Gorzowa) firma Inneko.

- Wykonawca spełnił wszystkie warunki udziału w postępowaniu, a oferta jest zgodna z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych oraz odpowiada treści Specyfikacji warunków zamówienia. Zamawiający przeprowadził badanie i ocenę złożonych, niepodlegających odrzuceniu ofert na podstawie kryteriów określonych w SWZ – czytamy w uzasadnieniu rozstrzygniętego przetargu.

Teraz każdej ze stron przysługuje odwołanie od wyników przetargu. Jeżeli takich odwołań nie będzie, wówczas ZCG MG-6 będzie mogło podpisać umowy z firmami na odbiór odpadów w poszczególnych sektorach.

- Planujemy rozpoczęcie realizacji usługi z nowymi wykonawcami od września. Natomiast w sierpniu powinna się odbyć wymiana pojemników, tak aby od września nowy operator mógł rozpocząć odbieranie odpadów z poszczególnych sektorów. W związku ze zmianą operatorów, nie przewidujemy żadnych podwyżek dla mieszkańców Gorzowa i okolicznych gmin – komentuje Katarzyna Szczepańska, przewodnicząca zarządu Związku Celowego Gmin MG-6.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości