• -1 10°/1°
  • Dziś 10°/3°
  • Jutro /4°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Nowa jezdnia ul. Łukasińskiego zostanie otwarta dla kierowców

10 sierpnia 2022, 08:52
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
W środowe popołudnie kierowcy będą mogli w końcu pojechać nową jezdnią ul. Łukasińskiego. Druga jezdnia ul. Łukasińskiego została wybudowana w ramach rozbudowy drogi krajowej nr 22 w Gorzowie.

Trwa rozbudowa drogi krajowej nr 22 ciągu ul. Walczaka, Zawackiej i Łukasińskiego w Gorzowie. Inwestycją wartą 73 mln 988 tys. zł zajmuje się firma Budomex S.A. Wszystko wskazuje również na to, że wykonawca nie dotrzyma listopadowego terminu i będzie kolejny poślizg. Prezydent Jacek Wójcicki nie zakłada już optymistycznego scenariusza i przypuszcza, że inwestycja zostanie zakończona dopiero pod koniec 2023 roku. Jednak oficjalnego potwierdzenia tego terminu nie strony wykonawcy nie ma.

Wykonawca na początek wybudował drugą jezdnię ul. Łukasińskiego, która jest gotowa od początku 2021 roku. Wówczas spodziewano się, że nowa jezdnia zostanie udostępniona dla kierowców. Jednak tak się nie stało, ponieważ aby móc puścić ruch nową jezdnią, trzeba było wybudować rondo na skrzyżowaniu ul. Łukasińskiego i Zawackiej.

W końcu mamy dobrą wiadomość dla kierowców. W środę 10 sierpnia około godz. 15 wykonawca udostępni dla ruchu wybudowaną nową jezdnię ul. Łukasińskiego. Kierowcy jadący w kierunku ronda Sybiraków u zbiegu ul. Podmiejskiej, Sybiraków i Łukasińskiego będą mieć do dyspozycji dwa pasy ruchu.

Natomiast w przeciwnym kierunku, w stronę ronda Gdańskiego ruch będzie się odbywał się po starej jezdni ul. Łukasińskiego, na której prowadzone będą prace wymagające zamknięcia lewego pasa ruchu. Prawy pas na całej długości będzie wolny od robót.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości