Wiadomości

Kobieta chciała skoczyć z wiaduktu na S3

9 sierpnia 2022, 09:46
fot. archiwum
Dzięki szybkiej interwencji służb nie doszło do tragedii. W sobotnie popołudnie kobieta chciała skoczyć z wiaduktu na S3 wprost pod jadące auta ul. Kasprzaka. Kobietę, która stała już za barierkami ściągnęły policjantki z ruchu drogowego. Kobieta została zabrana do szpitala na badania.

W sobotę 6 sierpnia po godz. 16 dyżurny Komendy Miejskiej Policji otrzymał zgłoszenie o próbie samobójczej przy ul. Kasprzaka. Według zgłoszenia kobieta chodziła po wiadukcie trasy S3 przebiegającym nad ul. Kasprzaka na węźle Gorzów Południe. Kobieta znajdowała się za barierką i w każdej chwili mogła skoczyć wprost pod jadące auta ul. Kasprzaka. Na miejsce zostały wysłane policyjne patrole oraz straż pożarna i pogotowie.

- Policjantki z patrolu ruchu drogowego po przybyciu na miejsce zauważyły na wiadukcie kobietę, która znajdowała się za barierką. Z uwagi na dynamiczną sytuację policjantki natychmiast nawiązały rozmowę z kobietą, jednocześnie weszły za barierki i wykorzystując moment złapały kobietę i ściągnęły z wiaduktu. Trafiła pod opiekę specjalistów. Tylko dzięki błyskawicznemu i sprawnemu działaniu policjantek udało się pomóc kobiecie – mówi Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Gdyby nie przyszła na czas, mogłoby dojść do tragedii. Motywy działania takich osób są różne i bardzo złożone. Dlatego kiedy dzieje się coś niepokojącego, zawsze warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy pomogą w rozwiązaniu problemu. - Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie innej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację, w której znajduje się ktoś potrzebujący pomocy – apeluje Maludy.

Jeżeli nie możesz poradzić sobie z problemami i masz myśli samobójcze, zawsze możesz skorzystać z pomocy pod numerem telefonu:

- 116 123 - bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14 do 22

- 116 111 - bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

800 121212 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.

Dodatkowo możesz się skontaktować z Całodobowym Centrum Wsparcia pod numerem telefonu 800 702 222. Pracownicy pełniący dyżur na linii to specjaliści, których celem jest wskazanie drogi wyjścia z sytuacji kryzysowych. Centrum działa cały rok , 7 dni w tygodniu. Anonimową i bezpłatną pomoc można otrzymać przez telefon, czat oraz e- mail.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości