Wiadomości

Rowerzysta z 3-latkiem w foteliku wjechał wprost pod opla

7 sierpnia 2022, 17:17
fot. czytelnik
W niedzielne popołudnie doszło do potrącenia rowerzysty przez kierującego oplem. Jak się okazało, mężczyzna poruszający się na rowerze razem z 3-latkiem w foteliku, wjechał z chodnika wprost pod jadące auto. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Natomiast mężczyzna będzie musiał się liczyć z mandatem lub wnioskiem o ukaranie do sądu.

W niedzielę 7 sierpnia przed godz. 14 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie otrzymał zgłoszenie o potrąceniu rowerzysty z dzieckiem przy skrzyżowaniu ul. Ogińskiego i Dekerta. Na miejsce została wysłana policja i pogotowie.

Jak się okazało, w zdarzeniu brał udział mężczyzna, który jechał rowerem z 3-letnim chłopcem w foteliku oraz drugim chłopcem, który poruszał się samodzielnie na rowerku. - Mężczyzna poruszał się rowerami z dziećmi po chodniku. W pewnym momencie mężczyzna, który wiózł 3-latka w foteliku zjechał rowerem z chodnika na jezdnię, wprost pod jadące auto marki opel, które skręcało z ul. Dekerta w ul. Ogińskiego i doszło do potrącenia– opowiada Magdalena Ziętek z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Kierujący oplem nie miał szans na uniknięcie zderzenia z rowerzystą, przez co doszło do potrącenia. Na szczęście siła uderzenia nie była duża, a 3-letni chłopiec, który jechał w foteliku miał kask na głowie. Nikomu nic poważnego się nie stało.

- Mężczyzna kierujący rowerem był w stanie po spożyciu alkoholu, miał w swoim organizmie niespełna 0,2 promila alkoholu. Rowerzysta zostanie ukarany za spowodowanie kolizji, będzie musiał liczyć się z mandatem karnym lub wnioskiem o ukaranie do sądu – podkreśla Ziętek.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości