Wiadomości

Pali się las koło Gorzowa. Ktoś podłożył ogień w kilku miejscach

5 sierpnia 2022, 15:20
fot. archiwum
Strażacy z trzech powiatów - gorzowskiego, sulęcińskiego i międzyrzeckiego walczą z pożarem lasu pomiędzy miejscowością Kiełpin i Rudnica. Sytuacja jest dynamiczna, a pożar nie został jeszcze opanowany. Obecnie z ogniem walczy 25 zastępów straży pożarnej oraz dwa samoloty gaśnicze. Strażacy nie mają wątpliwości, że doszło tutaj do celowego podpalenia, ponieważ ogień pojawił się w kilku miejscach.

W piątek 5 sierpnia o godz. 13.25 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze lasu w rejonie miejscowości Kiełpin. W odstępie kilkudziesięciu minut do pożaru lasu doszło również w kilku innych punktach, w tym od strony miejscowości Rudnica w powiecie sulęcińskim.

Z ogniem walczy obecnie 16 zastępów straży pożarnej zarówno z powiatu gorzowskiego, sulęcińskiego oraz międzyrzeckiego. Ponadto w gaszeniu pożaru biorą udział dwa samoloty gaśnicze lasów państwowych.

- Na ten moment jest trudno określić powierzchnię jaką objął pożar lasu. Ktoś podpalił las w kilku miejscach. Sytuacja nie jest opanowana, cały czas trwa akcja gaśnicza – mówi Dariusz Szymura, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie

Na miejscu jest grupa operacyjna z Komendy Wojewódzkiej PSP w Gorzowie, która za pomocą drona sprawdza jak rozwija się pożar oraz jaką powierzchnię lasu objął. Gaszenie pożaru utrudniają silne podmuchy wiatru.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości