• Dziś 27°/16°
  • Jutro 19°/13°
  • Pojutrze 23°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Pali się las koło Gorzowa. Ktoś podłożył ogień w kilku miejscach

5 sierpnia 2022, 15:20
fot. archiwum
Strażacy z trzech powiatów - gorzowskiego, sulęcińskiego i międzyrzeckiego walczą z pożarem lasu pomiędzy miejscowością Kiełpin i Rudnica. Sytuacja jest dynamiczna, a pożar nie został jeszcze opanowany. Obecnie z ogniem walczy 25 zastępów straży pożarnej oraz dwa samoloty gaśnicze. Strażacy nie mają wątpliwości, że doszło tutaj do celowego podpalenia, ponieważ ogień pojawił się w kilku miejscach.

W piątek 5 sierpnia o godz. 13.25 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze lasu w rejonie miejscowości Kiełpin. W odstępie kilkudziesięciu minut do pożaru lasu doszło również w kilku innych punktach, w tym od strony miejscowości Rudnica w powiecie sulęcińskim.

Z ogniem walczy obecnie 16 zastępów straży pożarnej zarówno z powiatu gorzowskiego, sulęcińskiego oraz międzyrzeckiego. Ponadto w gaszeniu pożaru biorą udział dwa samoloty gaśnicze lasów państwowych.

- Na ten moment jest trudno określić powierzchnię jaką objął pożar lasu. Ktoś podpalił las w kilku miejscach. Sytuacja nie jest opanowana, cały czas trwa akcja gaśnicza – mówi Dariusz Szymura, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie

Na miejscu jest grupa operacyjna z Komendy Wojewódzkiej PSP w Gorzowie, która za pomocą drona sprawdza jak rozwija się pożar oraz jaką powierzchnię lasu objął. Gaszenie pożaru utrudniają silne podmuchy wiatru.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości