Wiadomości

Wymuszenie pierwszeństwa i pożar motocykla

8 sierpnia 2022, 10:36
fot. OSP Santocko
W niedzielne popołudnie doszło do groźnie wyglądającego wypadku na starej trójce z Gorzowa w kierunku Myśliborza. Kierujący skodą wymusił pierwszeństwo przejazdu, przez co motocyklistka straciła panowanie nad jednośladem i przewróciła się. Sunący po jezdni motocykl zapalił się i uderzył w drugi jednoślad.

W niedzielę 7 sierpnia o godz. 17.21 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o wypadku na starej trójce pomiędzy miejscowością Rębowo i Jastrzębiec. Na miejsce zostały wysłane cztery zastępy straży pożarnej, w tym OSP Santocko i OSP Lubiszyn oraz policja.

Według wstępnego zgłoszenia miało tam dojść do zderzenia dwóch motocykli i samochodu osobowego marki skoda. W wyniku wypadku doszło również do pożaru jednego z motocykli.

Jak się okazało, kierujący skodą jechał od strony Gorzowa w kierunku Renic, natomiast dwoje motocyklistów poruszało się od Renic w kierunku Gorzowa. W pewnym momencie kierujący skodą postanowił skręcić w lewo w leśną drogę.

- Kierujący skodą wymusił pierwszeństwo przejazdu. Widząc to motocyklistka zaczęła gwałtownie hamować i straciła panowanie nad jednośladem, wskutek czego upadła i motocykl sunął po jezdni. Doszło do tarcia, przez co motocykl zapalił się. Jednoślad uderzył również w drugi motocykl, który jechał przed nim. Na szczęście nikomu nic się nie stało – opowiada Magdalena Ziętek z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Motocykl uległ całkowitemu spaleniu. Zarówno motocyklistka, jak i druga osoba poruszająca się na jednośladzie nie odniosła żadnych obrażeń. Kierowca skody, który wymusił pierwszeństwo przejazdu został pouczony przez policjantów.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości