• Dziś /7°
  • Jutro 10°/3°
  • Pojutrze 10°/1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Wymuszenie pierwszeństwa i pożar motocykla

8 sierpnia 2022, 10:36
fot. OSP Santocko
W niedzielne popołudnie doszło do groźnie wyglądającego wypadku na starej trójce z Gorzowa w kierunku Myśliborza. Kierujący skodą wymusił pierwszeństwo przejazdu, przez co motocyklistka straciła panowanie nad jednośladem i przewróciła się. Sunący po jezdni motocykl zapalił się i uderzył w drugi jednoślad.

W niedzielę 7 sierpnia o godz. 17.21 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o wypadku na starej trójce pomiędzy miejscowością Rębowo i Jastrzębiec. Na miejsce zostały wysłane cztery zastępy straży pożarnej, w tym OSP Santocko i OSP Lubiszyn oraz policja.

Według wstępnego zgłoszenia miało tam dojść do zderzenia dwóch motocykli i samochodu osobowego marki skoda. W wyniku wypadku doszło również do pożaru jednego z motocykli.

Jak się okazało, kierujący skodą jechał od strony Gorzowa w kierunku Renic, natomiast dwoje motocyklistów poruszało się od Renic w kierunku Gorzowa. W pewnym momencie kierujący skodą postanowił skręcić w lewo w leśną drogę.

- Kierujący skodą wymusił pierwszeństwo przejazdu. Widząc to motocyklistka zaczęła gwałtownie hamować i straciła panowanie nad jednośladem, wskutek czego upadła i motocykl sunął po jezdni. Doszło do tarcia, przez co motocykl zapalił się. Jednoślad uderzył również w drugi motocykl, który jechał przed nim. Na szczęście nikomu nic się nie stało – opowiada Magdalena Ziętek z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Motocykl uległ całkowitemu spaleniu. Zarówno motocyklistka, jak i druga osoba poruszająca się na jednośladzie nie odniosła żadnych obrażeń. Kierowca skody, który wymusił pierwszeństwo przejazdu został pouczony przez policjantów.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości